ilk ne zaman sümkürebiliyorlar???

ritalar soruyor: 10

bebelerimiz kaç yaşında kendi başlarına sümkürmeye başlıyorlar acep???

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ritalar

hahahahhahaha... gece kahkahamı sana borçlıuyum özge.. 8) saol ayrıntılı yanıtın içinn 8)))))))))))))))


nilaylilayla

bebelere sümkürmenin öğretilmemesi gerektiğini okudum biryerde..zararlıymış.. galiba ülkü güncellemesinde bir link vermişti..


Kitapcokseveranne

bebekler ilk 6 ay birisi kucağına aldığında yüzünü omzuna vurma hareketi yapar. şöyle kafa atıyor gibi. işte o burnundakileri temizlemek içinmiş. henüz burun karıştırmayı bilmedikleri için. daha sonrada malesef sümkürmeyi ögrenmeleri zaman alıyor sanırım. O yüzden evde otribebe bulundurup yine anneler temizliyor burunlarını. tam olarak sümkürme eylemini bence ilkokul 1.sınıfta yaparlar. hani annelerimiz daha okulun ilk günü cebimize mendil koyardı ya. demekki o zamanlar başlanıyor sümkürme eylemine :))))


ritalar

özgenin kızını nasıl açıklıcaz o zaman KITEM...?


ozdenin_oykusu

kitem verdiğin bilgiyi okudum bve çok şaırıdmçöykü (kızım) kimi zamanlar çok sık tekrralıyor bu hareketi.bend  ecanı acımasın die ters çevirdiğimde ağlayıp dönmek istiyor,demekki o yüzdenmiş.verdiğin bilgi için çok teşekkeürler.ritalarcım iyiki sormuşsun bu hayati soruyu :)Kitapcokseveranne

valla ritalar o zamanda istisnalar kaideyi bozmaz dicez özgenin kızına tapıcaz :)


Kitapcokseveranne

özden kesinlikle çevirme bırak temizlesin cocuk burnunu. onlarında o kücük burnu kirleniyor malesef. acıtmaz o canını merak etme. omzuna temiz bir mendil koy temizlesin rahat rahat.


asna

benim 2.nr.da cok erken becerdi bu isi, tam ne zamandi hatirlayamiyorum ama bir yasindan önce oldguna eminim. büyük iki yasindan sonra diye hatirliyorum, benim hafizam nereye gitmis :)nilaylilayla

zararlı olduğunu okudum dedim.. ama pek ilgilenmediniz:)
işte ülkünün vediği link buydu:

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/128583.asp#BODY


nilaylilayla

ya aslında öğretmekten ziyade kendi kendine bile sümkürüyorsa engellemek lazım diye düşündüm...ciddi sonuçları varmış çünkü..orta kulak iltihabı gibi..kızım meyra mendile çıkarıyor demişsinizya ( öğetmediyseniz mutlaka sizden görmüştür) o yüzden yazmıştım..


Cevaplamak için Üye ol