Yeşilköy Gymboree

CiciAnne soruyor: 6

Deneyen ve memnun kalan varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız rica etsem...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


rabbit

Tunanın gittiği oyun dersinde teatral oyunlar var, dediğin gibi canlandırma şeklinde ama adanın ay grubu için aktivite ağırlıklı oluyor oyun grubu daha çok


zeynep_bartu

Biz geçen sene bütün kışımızı gymboree'de geçirdik, resmen hem park ihtiyacını giderdi hem de arkadaş kavramı oluştu.

School skills dedikleri bir programları var, 2.5 yaştan itibaren alıyorlar. Bunun öncesindeki tüm gruplara bir yetişkin eşliğinde katılıyor bebişler. İki hafta boyunca bir tema çerçevesinde müzik eşliğinde tırmanma, atlama, ritm tutma vb. şeyler yapıyorlar, sonra tema değişiyor, gym aletlerinin düzenlemesi de değişiyor. Hayali oyunlar (mesela bahar konusunda çiçek ekme) 5. grupta başlıyor (22-28 ay). kayıt olduktan sonra ayınıza uygun sınıfa atlatıyorlar duruma göre.

Biz resimden deneme dersi almıştık ama Bartu'yu pek sarmadı, ama oyunu tavsiye ederim. Bir de h.içi serbest oyun saatleri vardı, enerjisini harcıyordu iyi oluyordu.


CiciAnne

çok teşekkür ederim arkadaşlar

ben bir randevu alayım deneme dersi için madem...


jezebel24

Ben deneme için oyuna götürmüştüm ama o zaman oğlum 2 yaşındaydı, pek birşey anlamadı. Kısa bir süre  içinde topluca oyunlar onatılıyordu, birde geçişler çok hızlıydı. Mesela tam bir oyun biterken hurraa başka bir tarafa koşuşturuluyorlar. Mesela 2 yaşındaki çocuk birçok oyuncak görüyor ve o oyuncaklarla ilgilenip birsüre sonra oyunları bırakıp onlara gitmeye çalışıyordu. Ben çok anlamlı bulmamıştım, üstelik fiyatlarda çok pahalıydı. 1-2 saatliğine verilen eğitimler aylık 1 milyardan aşağıya değildi neredeyse..


Bella

biz memnun kalmayanlardanız. Eğitim yurtdışı ile aynı anda veriliyormuş ama amaç o değil ki.Birkere sınıflar çok kalabalık ve sadece bir öğretmen var.Yeterli değil. Bir saat için 800-TL çok serbest mekanı ne kadar kullanabilecek ki tek başına alanı kullanması önemli değil çocuklu ortamda olması önemli ayrıca

Mohoni My Gym Tarabya yı tavsiye ederim.Biz şimdi tam zamanlı yuvaya gidiyoruz.Burasıda iki aylık üyelik zorunlu en az 1.700 ama şu durumu iyi haftada 3 gün 3 saat. Sadece oyun değil resim yemek serbest oyun ve jmlstiktnen de oluşuyor.

Partilerine gitmeye devam ediyoruz


Deynerya

Ben iki kere deneme dersine götürdüm (10 aylık civarı idik). Akranları keyif alırken (benim gözlemim), oğlum sesten çok ürktü. Şu anda 16 aylık olduk ama bir daha denemedim açıkçası. Kapalı alana girmektense şu anda açıkhavayı tercih ediyorum. Ama kışın bir daha deneyeceğim :)

Jezebel24 +1 diyorum ayrıca.
Cevaplamak için Üye ol