kusma normal mı

sedaseylan soruyor: 6

bebegım cok kusuyo,,reflu baslangici midir acaba,bebeklerde de reflu olabiliyomus,nasil yatirmam gerekiyo acaba,surekli yan yatiriyorum,yastik kullaniyorum tabiki ama acaba daha yuksek mi kullanmaliyim?
doktor cok gazli oldugunu soyledi,ondan da kusuyo olabilir mi?benim durumumda olan anneler var mi acaba?gidasini alamadigini dusunuyorum,bir de tabiki surekli kiyafetini degistirmek zorunda kaliyorum,

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ikicocukannesi

tartıda kilo kaybı var mı?


sedaseylan

yok ama ıste sureklı cıkarıyo yıne alıyo mudur besınını tamamıyle anne sutunden?anne sutu cok onemli ya bu yaslarda?


ikicocukannesi

alıyordur tabi,
tartıda sorun yoksa alıyordur.

yine de danısın dr'a tekrar,
reflu, gaz sorunu vs. vs.
en azından iciniz rahatlar.

aklıma geldi: emzirdikten sonra gazını cıkarmayı ihmal etmeyin, belki kusmasını azaltır.


sedaseylan

iste ewet... bende ole dusunuyorum ama,cogu zmn (uyukaldigi zmanlar yani) kiyamiyorum yatiriyorum o gazindan yapiyo olabilir, ewet
ne zmn a kdr surer acaba bu sekilde


ekim_

-yastık önerilmiyor biliyorsunuz bu aylarda.reflü yatağı şeklinde bir eğim oluşturmak istiyorsunuz, yatağın şiltesini yaklaşık 45 derece yapacak şekilde baş kısmına doğru yükseltmek gerekiyor,bebeğin başının altına yastık koymayın.

-gaz reflüyü,reflü de gazı tetikler ve kısırdöngü oluşturur.bu nedenle sabırla uğraşıp bebeğinizin gazını çıkarmasını sağlamalısınız.

-her kusma reflü değildir;bu nedenle dikkat çekecek kadar çok kusuyorsa mutlaka doktorunuza durumu ayrıntılarıyla anlatmalı ve kesin tanı konulmasını sağlamalısınız.

geçmiş olsun..


jildando

Benim kızımda kusardı, kilosunda sorun yoksa dert etmeyin, katılara başladığımız zaman geçti kusmaları.
Yastık kullanmamalısınız, hafif yan yatırmak rahatlatır, ben yanına ufak bir havluyu rulo yapıp koyardım.yatagini da hafif eğimli yapardım.
Size butun yemegi kusmuş gibi gorunebilir ama aslında oyle olmuyor. Bebeğinizin İlk yılı kitabında derki, bir kasik suyu dokun ve ne kadar cok gorundugunu fark edin.Cevaplamak için Üye ol