uyku egıtımı metodlarına karsı olan bir anne ve kendı basına uyuması gereken kızım:):)

asyaperi soruyor: 5

baslık sanırım kafa karıstırıyor aslında sorun demeyım ama bıraz daha duzenlı olmasını ıstedıgım uyku meselemızı kısaca ozetleyım kızım suan 17 aylık bugune kdr hıc bır metod yada yontem uygulamadım uyku konusunda cunku bana hep uzak geldı bu yontemler ama kendımce bazı seyler yaptım kızım dogdugundan berı 3 aylıkken gece beslenmesını kestım emzık verdım 5 aydan ıtıbaren uyku rutınımız hep oldu bugune kdr onun ıstegıne gore kucakta gezdırme ayakta sallama kucakta oturarak uyutma ve en son olarak yanına yatarak nınnı soyleyerek uyutma yontemlerını kullandım 8 ayda dıs donemınde uykusuzluga dayanamayarak yanımda yatmaya alıstırdım bıraz park besıkte bıraz yanımda sabah kdr uyuyor eskıden yanımda yatması benı rahatsız etmıyordu ama artık cok hareketlı kesıntısız uyuyor ama cok fazla dondugu ıcın bendede yataktan duserse korkusu oldugu ıcın derın uyuyamıyorum ve sabaha yorgun uyanıyorum duzenımız soyle sabah 9 da uyanıyoruz 1 1.5 arası oglen uykusuna yatıyoruz yanında uzanıyorum 5 dakıkada uyumus oluyor 1.5 2 saat uyuyor aksam 9.30  da pıjama gıyme sut ıcme derken bızım yatakta 10 da nınnı eslıgınde uyuyoruz yanımdakı parkbesıge koyuyorum gece mutlaka yanıma gelmek ıcın bır kez uyanıyor alıyorum ve sabaha kdr uyuyor eger dırek yanımda yatırırsam hıc uynamıyor ve artık odasında uyumasını ve kendı kendıne uyumasını ogrenmesını ıstıyorum tabı onun bunu ıstemıcegını ve sorun cıkaracagını cok ıyı bıldıgım ıcınde hergun ertelıyorum bu meseleyı acaba bu metodları kullanmadan cokda aglatmadan nasıl basarabılırım bunu:):)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mugemod

Asyaperi, asla yapmam dediğim birşey yaptım ve kızım eşimle aramızda yatıyor:) Yöntemler konusunda iyi değilim sanırım:) Böyle bir dönem yaşadık denedim odasında yatırmayı. Sabah o da bende uykusuz olduğumuzdan daha zor geçti günler. Sürekli uyanıyordu sürekli tedirgin yatıyordum kalkıp onlarca defa odasına gidip geliyordum. Bir gece ateşlenmiş ve bunu anlamak zaman aldı odasında yattığı için. O günden beri yeniden aramıza aldık. Ve gece aralıksız uyuyor, bende:) Yatağın etrafına her ihtimale karşı yastıklar koyuyoruz. Gündüz sorun yok ya da ışık varsa çünkü kendisi inebiliyor yataktan. Ama gece o kadar hareketli ki bazen başımı komidine yakın buluyorum:)Bu nedenle yerdeki minderler kurtarıcı oldu bizim için. Odasında yatması gerektiğini biliyorum ama bunu kendini net ifade edebildiği bir zamana erteledim.Henüz tam konuşamıyor. Nasılsa birgün artık yanımızda yatmak istemeyecek. Ama bu benim tecrübem doğru olduğunu asla savunamam. O kadar çok yöntem uygulayanlar ve başaranlar var ki benim ki yanlış da olabilir. Sadece ikimizin de hazır olduğu bir dönem olacak diye düşünüyorum.

Kolay gelsin:)


asyaperi

mugemod gunduz bızıme sıkıntımız yok kendı basına uyuyor ma gece bır saatte mutlaka yanımza gelıyor evet suan en azından uyanmayan sabaha kdr uyuyan bır kızım var zaten korkum odasına gecıreyım derken ya gece uyanmaları baslarsa duran cocugu durtmus olmaktanda korkuyorum aslında:):) bır bır hafta denıcem sanırım odasında yatırmayı yanında oturarak eger cok zorlanırsa yada asırı bır tepkı verırse tekrar askıya alırım:)


mugemod

Haklısın. Ben de odasına geçirdiğimde uyuyan değil 15. dk. da bir uyanıp ağlayan bir bebek olmuştu.Gerçi bu birkaç ay önceydi. Sonuçları yazarsan sevinirim. İnşallah yeterince büyümüşlerdir ve kendi başlarına yatmak isterler:) Takip edeceğim 1 haftalık sonucu merakla bekliyorum. İnşallah dilediğin gibi olur. ;)


yesimk

ben iletişim yöntemini kullanarak öğrettim. anlattım kararlı oldum ve 4 gün gibi bir süre içerisinde uyuması gerektiğinde yatağında kendi başına uyumaları gerektiğini öğrendiler. kızıma bunu yaptığımda 3 yaşındaydı 15 gün sürdü yaklaşık yanı ne kadar geç olursa süre o kadar artıyor. kararlı olmanız lazım. devam etmeyecek vazgeçebilecekseniz hiç başlamayın çünkü bu çocuk için kazanılmış bir zaferdir


gecce

kızım 13 aylık beraber uyuyoruz onu uyutup kalkarsam defalarca uyanıyor ben yanına yatana kadar yatınca sabaha kadar  kesintisiz uyuyor gece hep eliyle yokluyor babası ayıralım bu yaz odasında uyusun diyor ama kolay olmıycak ağlatarak alıştıramam kıyamıyorumCevaplamak için Üye ol