klomen tedavisi

busraa soruyor: 10

aranızda klomen tedavisiyle gebe kalan arkadaşlar var mı, hangi dozda ne kadar sürede gebe kaldınız, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


Damla

Bende polikistik over sendromu vardı. 3 ay kadar klomen içtim. Doktorum ultrason kontrolü yapmıştı ilk ay, PCOS'li hastalarda çok fazla sayıda yumurta birden üretilebiliyormuş. Ama bende böyle bir durum olmamıştı. İkinci ayın sonunda bir boş gebeliğim oldu. 3 ayın sonunda olmayınca, eşim de askere gideceğinden aşılama tedavisine geçtik.

Daha sonra doktorum bendeki boş gebeliğin klomifen ile değil kendiliğinden olmuş olabileceğini söyledi. Çok nadir olarak direnç olabiliyormuş.

Aşılama tedavisi öncesinde yumurta sayısını arttırarak şansı arttırmak için  iğneli bir hormon tedavisi oldum. Sanırım tüp bebekte de aynı ilaçlar kullanılıyor. Bu tedavide bende çok fazla sayıda yumurta üretildi. Hamilelik gerçekleşmedi. Ama bunun üzerine adetlerim düzene girdi ve daha sonra tedavisiz bir şekilde doğal yoldan hamile kalabildim.

Şimdi böyle yazınca klomen'le ilgili olumsuz bir yorum gibi oldu ama oldukça etkili bir tedavi olduğunu biliyorum yumurtlama tedavisi olarak.


zen

merhaba
eşimle bebek istedikten 5 ay sonra hamile kalabilmiştim, üstelik doğum kontrol ilaçları kullanmadığım halde.  bu arada adet düzensizliklerim vardı ve progesteronum da düşük çıkıyordu. martta başladığımız bebek isteme süreci temmuzda bir ay uyguladığımız klomen tedavisi ve bununla birlikte 28 gün sonra gerçekleşen adetim sonucunda, bir de tatildeydik belki bununda etkisi vardı, ağustosta hamile kalmıştım çok şükürki. hangisi etkiliydi bilmiyorum..

en hayırlı zamanda hamile kalabilmen dileğiyle..


aysenaz

merhabalar...bende de pko var...ve klomen kullandım 2-3 ay ama olmadı...sonrasında gonophene verdi doktorum adetin 5. gününden 5 gün kullanmıştım ve 10. gününden itibarende gün aşırı 7 gün çalışma...
ve ilk ay hamile kalmıştım çok şükürler olsun....
darısı tüm isteyenlerin başına....en kısa zamanda sağlıkla hayırlısıyla gelsin İnşallah bebeğin...


denizsen

 Bende şu an bir pkol'u olarak klomen tedavisi görüyorum ne yazıkki ilk ay sağlıklı bir yumurtam oldu çatlatma iğneside oldum.ama hamilelik gerçekleşmedi.bu 2. ayım. inşalah güzel haberler alırım, veririm.


busraa

evet arkadaşlar, bugün öğrendim iki haftalik hamileyim, henüz bebeğin kesesi görünmedi.Dün gece idrar tahili ile gebeliğimi öğrendik ve heyecandan eşimle sabaha kadar ööylece oturduk, Allah hayırlısıyla tamamamına erdirir inşallahDamla

Feriha, çok sevindim. Çok teşekkürler haber verdiğin için. Umarım sağlıklı bir şekilde bebeğine kavuşursun. Bu soruyu sorduğun ne kadar iyi oldu, sonra okuyanlara da umut kaynağı olacak.


denizsenFeriha tebrikler.Çok sevindim.İlk tedaviyle hamile kalman çok büyük bir başarı. Bende dün doktora gttim ve serophene tedavisini bırakıp karından iğnelere başlamamzı gerektiğini söyledi. inş bu sefer olur.


zen

Damla'nın da blogunda bahsettiği gibi, plasebo etkisi :)
http://www.kitubi.com/2009/09/04/Yararl%c4%b1larZararl%c4%b1larVePlaseboEtkisi.aspx
inşallah bebeğine sağlıklı şekilde kavuşursun :)busraa

Mutluluğumu paylaştığınız için Teşekkürler arkadaşlar,
denizsen inşallah sen de en kısa zamandan bebeğine kavuşusun, bebeğin bir yerlerde zamanını beliyor herhalde..


denizsen

Teşekkür ederim Feriha. Bende öyle düşünüyorum ve herşeyin en hayırlısını diliyorum.Cevaplamak için Üye ol