Emzirebilmek ya da emzirememek, bu kadar mı?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


ipekkusgoz

psychomom, aynı anda yazmışız mesajları ve benim ki evet ben buna canlı bir örneğim der gibi olmuş:)).


fistikcik

O münasebetsizleri boşverin. Sayko'nun dediği gibi, uzun emzirseydiniz bu sefer ona laf ederlerdi, "kocaman olmuş kes artık" derlerdi. Her durumda edecek bir lafları olur bu insanların.
Kimseye laf anlatmak zorunda değilsiniz. Hiç hoş değil, farkındayım, ama sizi rahatlatacaksa, gereksiz sorulardan kurtaracaksa "Sadece gece emiyor" deyin, geçin.


nilinmasali

ya benim kendi öz be öz teyzem 2 ay önce ,essek kadar olmuş(!) hala niye emziriyosun diye sordu,2 yasa kadar emzirmeyi planlıyorum diyince de ay ben benimkileri 3 yasına kadar emzirdim,iyi olur tabi emzirsen dedi,kimseyi memnun edemezsiniz emsedeee emmesede millete dert,kızım 20 günlüktü süt yetmedi,mama vermek durumunda kaldım,öyle tesir etmişler ki marketten mamayı utana sıkıla alıp nerdeyse kazagımın altında falan eve getirecektim,sanki mama vermek utanılacak birşeymiş,beni eksik anne yaparmış falan gibi geliyordu o anki bozuk ruh halimle,ama bebeğim azıcık büyüyüp aklımı toparlayabilince fark ettim ki utanması gereken ben değil,sütün yetmediğini göre bile mama veriyorum diye 20 günlük bi anneyi üzünlermiş o gün bugün bu konularda acarım ağzımı yumarım gözümü,hiiiç dert etmeyin siz üzüleceğinize eleştirme hakkını kendinde görenler üzülsün hangisi bi gece gelipte aç çocuğunuza derman olmuşta size akıl verebiliyolar?


neretva

Emzirme anne ve bebek dışında kimseyi ilgilendirmez. Nokta. Bu kadar. Bu işgüzar insanlar gerçekten, çok değil, 3 ay sonra size aaaa bırak artık, emzirdiğin için uyumuyor/yemiyor/ağlıyor vs. diyecekler. Kendinizi hiç üzmeyin. Anne veya bebek veya her ikisi de emzirme ilişkisinin sonlanmasını isteyebilir, bu çok doğal. Evet, anne sütü çok faydalıdır, bir damla bile verebilmiş olmak şanstır, ama daha önemlisi mutlu bir anne olmak. Annelik ne doğurmakla ne de emzirmekle alakalı.

Sizin yerinizde olsam Çokbilmiş'in dediği gibi gece yatmadan emiyor sadece, doktorumuz da sorun yok dedi derim. Konu da kapanır.


nadia

6 aylikken, sutum de gayet bolken, kendi istegimle kestim, cunku emzirmekten bastan beri nefret etmistim. Mutsuz bir annenin cocuga faydali olabilecegine inanmiyorum, bence bu konuda kimseye laf dusmez, sizin karariniz, niye dinliyorsunuz ki?tembelanne

ben 4 ay emmişim sonra bildiğin inek sütü köyde:(kardeşim 6 yasına kadar emdi..Ben üniversite bitirdim biri türkiyede biri ingilterede iki master yaptım:))Kardeşim liseyi bile okumadı..canınızı sıkmayın lütfen, boyle bi kac ornek verebilirsiniz..bende işe basladım sütüm iyice azaldı:(


Meowwow

Gülün onların yüzlerine :) amaçları sizi sinir etmek nasılsa. Siz güldükçe onlar sinir olucak. tr'ye gelir gelmez beni çok eskiden tanıyan biri Sütten neden 11 aylıkken kestin keşke daha uzun emzirseydin dedi. Hemen sırıttım, çünkü birinin böyle bişi söyleyeceğini biliyordum :) kafanızda bir oyun oynayabilirsiniz. Kaç dakikada bu konuyu açacaklar. İlk saçma lafı kim edecek filan.


aysenbozalan

beterin beteri var arkadaşım.. ne yapsan o ahkam kesenleri alt edemezsin. benim oğlum sadece 15 güncük emdi beni. üzülme hiç. aslanlar gibi 9.5 ay beslemişsin bebişini.. biliyorum o dırdır edenlere insanın canı çok sıkılıyor ama duymamazlıktan gel en iyisi kimseye dert anlatmaya çalışma. SAğlıkla büyüt bebişini... tulay_defne

O ne biçim kv deymiş öyle doğum yapmış kadına söylenecek söz mü onlar. Saçmalık doğum masasında süt fışkırmak falan. Böyle gereksiz saçma bir muhabbete giren herşeyi söyler. Boşver sen onları hatta fıstıkçık iyi bir öneri getirmiş geceleri emiyor der kapatırsınız konuyu.


turkuazz

ben de memlkete gitmek istemezdim ''hala emziriyor musun?'' sorusundan sıkıldığım için.Boşver gitsin.Gece emiyor sadece de geç..Cevaplamak için Üye ol