Bebek bakımında dönüşümlü kayınvalide ve anne mi? Yoksa bakıcı mı? Deneyimleriniz?

sedaozkan soruyor: 1

Bebeğim 9 aylık olduğunda çalışmaya başlayacağım. Ben bakıcı ararken, kayınvalidemden "15 gün ben bakayım torunuma, 15 gün annen" şeklinde bir teklif geldi. Tabii YATILI olacak bu bakım işleri. Aynı şehirde olmamıza rağmen evlerimiz çok yakın değil, annem de şehir dışından gelecek.  Kayınvalidemle ilişkim iyi olmasına rağmen, bu teklif karşısında endişeliyim. Siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar? Benzer durumları yaşayanlar var mı?

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


sedaozkan

merhaba, cok aktif kullanici sayilmam eski sorumu tesadufen gordum ve sasirdim. hemen cevaplayayim: guvenilir bir bakici bulduk ve kayinvalide ve annem takipci oldular hep. kayinvalidem imkan buldukca hep ugradi annem de zaman zaman kaliyordu bende. sorunsuz bir sekilde sureci atlattik. bakicimiz ev islerinin de ucundan tuttu. kayinvalidem ve kayinpederim cocugu disari cikariyordu zaman zaman o da utumuzu falan yapiyordu.hatta oglumu krese verince bakicimizin yoklugunu hissettim epey.iyi bakici candir. zaten oglum cok hareketli oldugundan seker hastasi olan kayinvalidemin uzun sure bakmasi da mumkun degilmis bunu da gorduk cok zorlandi cunku zaman zaman bakmasi gerektiginde.

size de kolayliklar dilerim. uyumlu insanlarsa anneler kesinlikle babaanne anneanne baksin derim. sevgi dolu buyur cocuk.
Cevaplamak için Üye ol