kıyma

sehergil soruyor: 7

Bebeğim 2gün sonra 9 ayını dolduracak. Kıymayı bir türlü yediremiyoruz.
Sebze çorbasınında verdik yemeyince blendırdan geçiridk yine sevmedi. Ağzında dolaştırıyor yutamıyordu.
Sonra kuşbaşı eti çok güzel haşlayıp çorbasına katarak verdik yutamadı. Tavuğu ve balığı çok güzel yiyor hem de hiçbişeye karıştırmadan.
Kırmızı ete bir süre ara verdik (2 haftadır hiç denemedik) şimdi tekrar denemek istiyorum. Nasıl hazırlayalım.
köfte olarak ne zaman başlanır.
Belli bir dönemde ete alışmazsa bir daha almayabilir deniyor, doğru mu?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

benim kızımda çorbanın,pürenin içinde kıyma yemez asla.kuşbaşı haşlar onu çekerim bende.eğer iyi çekilmezse patates haşlayıp ekliyorum o zaman daha iyi oluyor.burada bir tarif var bir bakın dilerseniz..bu grupta değişik tarifler de paylaşılıyor,göz atmanızda yarar var derim
http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/fbf73cd5-5d2d-485c-9842-a00b0171b1c9/1/firinda-korili-sebzeler-ve-kofte


gecce

bizim kızda hiç sebze çorbasının içinmde yemedi hele sebzenin içinde kıymayı katıp blendır sokun gerçekten çok kötü bi tat oluyor  sadece köfte yiyor biliyorlar ağızlarının tadını:)

 


sehergil

Peki köfteyi nasıl pişiriyorsunuz. Kendimize tavada pişiriyoruz. oğlum için yağsız kıyma alıyoruz. Ayçiçek yağında tavada sert olmaz mı? Sulu köfte gibi mi yapıyorsunuz? Bir arkadaşım da öyle önerdi, ekşili köfte şeklinde.


gecce

çok az yağla tavada ağır ağır pişirince dışı kurumuyor içide pişiyor sonra peçeteyle yağını alıyorum


neretva

Kıymayı azıcık haşlayıp, iyice ezip kattım çorbalarına. İlk başta zorlandı ama yedi. 8. ayda köfteye başladık. Yoğurt ve ekmek içiyle çoook yumuşak bir köfte yapıyorum. Suda pişiriyorum. Yoğurtla yiyor. Belki bebeğiniz tadını sevmiyordur. Çok az vermeyi deneseniz. Mesela benim oğlum kuşbaşı eti daha çok seviyor köfteye göre. Bir de açken vermeyi deneyin. Emziriyorsanız birkaç günlüğüne önce katı gıda sonra anne sütü deneyin. Mesela diyelim sabah uykusundan 11'de uyandı. Açken öğle yemeğini verin, sonra 12'de emzirin. Alışınca eski haline dönersiniz.


sehergil

Cevaplar için sağolun değişik şekilde deneyeceğim.


GOGO05

kıymayı 2-3 kez çektirin çorbasının içinde verirken içine azıcık ekmek doğrarsanız yutması daha kolaylaşır köfte olarakta içine soğan falan koyun kısık ateşte yumuşacık olur ısırttırarak yedirin benimki öyle zevk aldıkuşbaşı et olarakta mutlaka kuzu alın bence daha yumuşak olduğu için yutmada zorlanmazCevaplamak için Üye ol