Etı nereden alıyosunuz

keremseda soruyor: 8

Arkadaslar nerdeyse ıkı ay oldu et alamıyorum ya,Ankarada yasayan anneler etı nereden alıyosu
nuz,son cıkan haberlerden sonra bı turlu ıcıme sınıpde alamadım,tam kendımı yatıstırıyorum,sacmalam hekes alıyo dıye,hoop aksama yenı bı haber of of,ben zaten hıc aramam sebzecıyımdırde yavruya vıtamın lazımm..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


senayc

Kayınpederim kendilerine alırken bize de alıyorlar,30 yılık kasapları. Emek kasabı.
büyük marketlerden alına et pek fena oluyor.
Daha evvel turan güneş de şatıroğlu-güzel kasap vardı,oradan alırdık,çok güzeldi. şimdi açık mı tam emin olamadım. kapanmışdı sanırım.


keremseda

Emek kasabı nerede yerı,bizde mecbur marketden alıyoduk ama sımdı bıraktım dıyorum ya.Gercektem market etınınde tadı tuzu yoktu ama oooff neye guvenecegımızı sasırdık.


banuo

Konutkent2 Şatıroğlu Kasap. Kendi yetiştirdikleri hayvanların etini satıyorlar. İthal et satmadıkları ve satmayacaklarına dair iddiaları var. Eskişehir yoluundaymış besi çiftlikleri de, dilerseniz gidip gezebilirsiniz. Ben de gidip bir görmek istiyorum açıkçası.


senayc

şatıroğlu kasap işte,biz de oradan alıyorduk, ama turangüneş bulvarında vardı.
emek kasabı da emek de diye biliyorum,kayınvalidemler emekde otururlardı,muhtemelen postaneye yakın bir yerlerde,isterseniz tam adresini öğrenirim. buara yine gidilecek et ve kıyma içinUlku

gercekten antibiyotiksiz hayvan mi besliyorlar? oyleyse biz de buralardan alalim, bazen zor oluyor konyada hayvan kestirip de getirmek.


banuo

Pamukelma, Şatıroğlu'ndan bana verilen biligye göre bahar ve yaz aylarında yayma usulü besleniyormus hayvanlar, otlanıyorlarmış yani. Kışın kuru ot ve yem(?) veriliyormuş ama antibiyotik konusunu bilemiyorum. Otçul olan bu hayvanların hububatla beslenmeleri sonucunda işkembeleri enfeksiyona açık hale geliyormuş.  Büyük besi çiftliklerinde bu zavallı hayvanlar bir yandan habire hububat+protein+yağ mixleriyle beslenirken, beslenmelerinin sebep olacağı enfeksiyonlara karşı da habire antibiyotik alıyorlarmış (Kaynak: Etobur-Otobur İkilemi , Michael Pollan ). Şimdi görece küçük bir besi çiftiliğinin sakinleri olan ve beslenmeleri daha doğal olan bu hayvanların yoğun bir şekilde antibiyotik kullanmayacağını düşünüyorum ama emin değilim. Gidip yerinde görmek lazım bence.


nisa06

beğendik ten alıyorum yıllardır.ayrıca çubuk ta birkasabımız var hem et hem de kurbanlık aldığımız bir yer.


Betul_lalezeynep

Keçiören girişinde Et Park var. Biz de oradan alıyoruz. Etli Kayseri ve Yozgattan getirttiklerini söylüyrlar. Oldukça da lezzetli etleri


Cevaplamak için Üye ol