Göbek düşmesi

egis soruyor: 5

Merhaba,
Oğlum 15 günlük oldu ama göbeği hala düşmedi. Hastanden çıkmadan söyledikleri gibi her gün 3-4 kere hastaneden verdikleri alkollü mendillerle sildim. 1 hafta yıkamadık. 1 haftalıkken kontrole gittiğimizde doktor göbeği temiz yıkayabilirsiniz dedi, o günden beri su dökerek her gün yıkıyoruz. Kuru tutmaya çok özen gösteriyorum.  11 günlükken sağlık ocağına gittik, orada da hemşire kuru ve temiz olduğunu sorun olmadığını söyledi ama herkes şimdiye kadar düşmüş olması gerektğini söylüyor. Ne yapmalıyım doktora tekrar gitmemiz gerekir mi? Sizin bebeklerinizin göbekleri kaçıncı gün düştü, ben çevremde hep en geç 10.günde düştüğünü duydum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ediluj

Ne kadar kuru tutmayada çalışsanız da alkol ve su düşmesini daha da geciktiriyor.Ama korkulacak brşey yok.hiç bir şey sürmeden(tabi bu konuda dr umuz farklı görüşler var dedi,kuru izleyerek takip edebilirsiniz dedi,bu arada bizde karı&koca sağlıkçıyız,enfeksiyon açısından gözlemledikherhangi bir sıkıntı olmadı)12. günde düştü,yani sizin telaşlanmanıza gerek yok,bende 3. haftaya kadar uzayabilir diye biliyorum..


CokBilmis

21. günde düştü kızımın göbeği.


ra_she_de

bizim 12. günde düşmüştü ben bayağı telaş yapmıştım ama çok normalmiş 20 güne kadar bekleyin demişlerdi hastanedenegis

Teşekkürler, içim rahatladı :) bu hafta da bekleyeyim o zaman, aslında bugün baktım bayağı kurumuş.


aicha_hero

14.gün düştü gecenin bir körü uykulu halimle altını acarken bir anda mandalı görmeyince aaaa diye bi anda efekt yapmıştım.Ayrıca hastaneden cıkarken hergün yıkayın dediler bizde göbeği düşmeden hergün yıkamıstıkCevaplamak için Üye ol