Son iki ayda kaç kilo alınır?

reoc soruyor: 4

Merhaba. Hamileliğin son 7-8 haftasını 3-4 kilo alarak kapatmak mümkün mü? Son dönemlerde kaç kilo almıştınız? Az kilo almak için neler yaptınız?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayazlali

Her bünye farklıdır, bana kilo yapmayan şey size yapabilir, ya da tersi olabilir. Ben ilk hamileliğimde doktorun kalsiyum alımına dikkat et demesini nedense hayatın altın kuralı olarak algıladım, gidip araştırdım, günlük almam gereken kalsiyum bir litre kefirde varmış. Ben de hamileliğim boyunca günde bir litre kefir içtim, normal yediklerimin üstüne. Sonra da hamileliğimi 17 kilodan fazla alarak bitirdim, (doktor bunu üst sınır olarak söylemişti), son haftalarda daha hızlı kilo aldığımı hatırlıyorum. Ve hamilelik boyunca o kefirden hiç şüphelenmedim, nasıl bir kafaysa bendeki 😂 Ikinci hamilelikte öyle manyakca kefir içmedim ve daha az kilo aldım, açıkçası hamileliğim daha kolay geçti. Demem o ki, belli bir vitamini ya da minerali tamamlamak için yemek yiyorsaniz belki ondan çok kilo alıyorsunuz. Bir de yine ilk hamilelikte sürekli karbonhidrat canım çekiyordu, normalde pizza hiç sevmezdim, bir oturuşta bir pizza yer olmuştum. Ikincide özellikle kaçtım karbonhidrattan, onu da tavsiye ederim. 

Özetle benim tavsiyem, karbonhidratları azaltın, günde bir litre kefir içmeyin 😂 bebeğinizi sağlıkla mutlulukla kucağınıza almanızı dilerim!


reoc

@ayazlali iyi dilekleriniz işin teşekkür ederim.  Karbonhidratı bazen abarttığım oluyor. Hafta içi kahvaltıda veya diğer öğünlerde 1-2 dilim ekmek yerken hafta sonu bu 1 simit+poğaçaya kadar varabiliyor. Pilav ve makarna pek yemem. Maalesef biraz hareketsizim. Onu arttırmam gerek sanırım. 


ayssegulll

hamilelikte kendinizi kilo almamak için zorlamayın daha çok sitrese girersiniz.canınızın çektiği şeyleri yiyin mutlu olun.şekeri abartmayın yeter.çünkü hamilelikten sonra ister istemez veriyorsunuz.emzirmek zaten başlı başına kalori yakmanıza sebep oluyor.ben 40 kilo ile hamile kaldım tam tamına 17 kilo aldım.bunun yarısından çoğu plesenta,su bebek vs.doğumdan 47 kiloyla çıkmıştım yani 10 kilosu sadece bebeğe ve su vücut ödemi fazla kana plesentaya ait.şimdi 45 kiloyum 8 ay oldu zaman geçtikçe veriyorum.


derya275

kilo konusunu takıp kendini strese sokma zamanla daha sonrasında verirsin vermek istemesende otomatikmen gidiyorlar merak etme ilk gebeliğimde 54 le başlayıp en son 75 leri gördüğümü hatırlıyorum ne istiyorsam yedim hiçte sıkmadım kendimi doğum sonrası 64te kaldım çok üzülmüştüm hep o kiloda kalıcm diye hiç bişey üzerime olmuyordu bütün kıyafetlerimi dağıttım bide üzerine 6 ay sonra tekrar hamile kaldım var olan kilo olunca bu sefer 10 kilo aldım belkide daha üzeridir hiç trtılmadım ama çok fenaydım yani gece leri kalkıp yemek yerdim çok acıkırdım nutellalar aman allahım tabak tabak coco pops yerdim :) neyseki hepsi geçti şu an 51 kiloyum :) emzirme bitince bi dönem diyet yaptım ekmeği kestim abur cuburu kestim bol bol su içtim sağlıklı beslendim sadece haftada bir gün ödül günü yaptım pazar günleri canım ne istiyosa yedim  hepsi gitti tığ gibi oldum  hamilelikten önceki kilonunda altına indim o kadar pişmanımki o kıyafetlerimi verdiğime :)Cevaplamak için Üye ol