Yemek

sadeceanne soruyor: 3

Arkadaşlar biraz geyik bir soru gibi gözükecek ama bana kısa kısa öğlen yemeklerinizden örnekler verir misiniz? Bizde domatesli et sote, patates püresi, mercimek çorbası, kabak dolması, balık, tavuk suyu çorba, bazen de makarna ve pilav oluyor. Arada enginar yediği de oldu Can'ın:) Şimdi yaz da geldi, her gün et vermek elzem midir; siz öğlen ne yemekler veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


banuo

Bence elzem değildir, bilakis daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çocuklar için haftada 3 gün kırmızı et yeterli diye biliyorum, yanında yoğurtla falan yememek koşuluyla.

Aklıma gelen pratik yemekleri sayayım:

Eristeli yesil mercimek, köfte, kıymalı patates yemeği, kıymalı veya pirinçli kabak yemeği (bol dereotuyla), ıspanak, semizotu, etli/etsiz yesil fasulye, kuru fasulye, nohut, yayla corbası, ekşili kofte (havuc+patates+kereviz ilavesiyle). Yazın kereviz olmaz o ayrı..

Kolay gelsin..


Oznur


Kara lahana çorbas, kesme çorbası, kabak biber dolma çeşitleri de eklenebilir bu listeye.


ebya

Ben de doktora sormuştum her gün et vermek zorunda mıyım acaba diye-çünkü haftada 2 kere etsiz yemek veriyodum, kendimce midesini dinlendiriyodum oğluşun ama doktor vermek gerektiğini söyledi. Dolayısıyla muhakkak koyuyorum bi miktar.
Oğluş içine ne bulursa koyduğum karışık sebze yemekleri seviyo, şu sıralar pirinçli kabak, havuç, patates, bezelye, enginar karışımı favorisi. Bazen de sebzeli pilav/makarna yanına köfte/tavuk veya yine pilav yanı nohutCevaplamak için Üye ol