Bebekle tatil, nelere dikkat etmeli?

g6_ soruyor: 1

kızlar 1 mayısta kıbrısa tatıle gıdıorum oglum 5 aylık onun nelerıne dıkat etmelıyım nasıl gıydrmelıyım hawa carparmı lutfen yardım

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


_cereninannesi_

Öncelikle içini ferah tut bebekle yolculuk o kadar korkulacak birşey değil. Benim kızım ilk uluslararsı yolculuğunu 1 aylıkken yaptı.

1.Bebek için gerekli herşeyi yanına al!!!! Giysileri her türlü hava için düşünülmüş, bir adet battaniye havaalında olur da uçaktan inip otobüse binmeniz gerekirse bebeği sarmak için (her zaman körüğe yanaşmıyorlar bazen sürpriz olabiliyor)

2.Her türlü ilacı yanında olsun ateş düşürücü, fitil vs. inş. kullanmak zorunda kalmazsın.

3. Rahat ol. Bebek için süper birşey bu inan çok keyif alacak. Ben Kızım 1 aylıkken, 3 aylıkken, 8 aylıkken ve en son 15 aylıkken olmak üzere 4 defa uluslararası uçuş yaptım ve hatta son 15 aylıkken ki tatilimizde istanbul-ankara, ankara-istanbul, istanbul-izmir, izmir-ankara, ankara-istanbul olmak üzere arabayla şehirlerarası yolculuk yaptık ve kızım arkada (ben yanında oturmadım düşün) oturdu. Ben de eşimle önde. Bol molalı ve çok zevkli geçti. Kızım halinden çok memnun ve mutluydu. Kendi kendine oynadı ve dışarıyı seyretti ve inanılmaz bir büyüme atağı geçirdi. Seyehatler bebeklerin büyümesinde çok olumlu etkileri olduğunu düşünüyorum.

Hayırlı yolculuklar...Cevaplamak için Üye ol