Maslak'da anaokulu/yuva

yase soruyor: 10

Merhaba Herkese,

32 aylık kızım Defne'nin anaokuluna başlama zamanı geldi de geçiyor. Ben ve eşim, ikimiz de Maslak tarafında çalıştığımız için, bu bölgede, 12 ay sürekli açık olacak (yaz tatiline girmeyen) ve memnun oldugunuz yada iyi yorumlar duydugunuz anaokulu varsa, bilgilerini lütfen benimle paylaşır mısınız?

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


selencem

Tarabya ustunde atolye cocuk evi var, sitesine bakmistim, cok hosuma gitmisti. Burada da sordum ama cevap alamadim :/


ozdenin_oykusu

atölye çocuk evinin kurucu müdürü başak hanım çok tatlı bir bayandır.öğretmenlerini de hassasiyetle seçer.


jildando

Reşitpaşa tarafında da elma çocuk evi var. Biz gitmedik ama hep methedildiğini duydum.


ozdenin_oykusu

:) elma çocuk evi ilk çalıştığım okul.ilk iş tecrübem


selencem

Ozdenoyku, her iki okul hakkina fikrinizi alabilir miyim?ozdenin_oykusu

       atölye çocuk evi nde çalışmadım ama bir organizasyon için başak hanımla çok sık görüştüm.eğitim mantığını beğeniyorum gerçekten.olduğu gibi,eğitimi ticaretten uzak tutmaya çalışan,sıcacık ve gerçekten samimi bir bayan.dediğim gibi öğretmen seçimi konusunda adımalrını sağlam atmaya özen gösteriyor.onun için öğretmen okulun en büyük tamamlayıcısı.şu anki kadrosunu bilmiyorum ama görüştüğümüz dönemde tecrübeli öğretmenlerle çalışıyordu.
     elma çocuk evi nde 7-8 yıl kadar önce çalıştım.kurucusu ayla hanım çocukalrı çok seven,onları el üstünde tutan bir bayan.mesleki geçmişi okuldan ibaret.benim çalıştığım dönemdeki kadro gerçekten güçlüydü.özellikle pedagog müdürü işinin ehliydi.fakat kadrosu tamamen değişmiş.hiç birini tanımıyorum.çok yorum yapamayacğım o yüzden.
   park tarabya anaokulu,saral anaokulu (tarabyada) işini iyi yapanlardan.şimdilik aklıma ilk bunlar geldi.sarıyer civarında pek çok okul hakkıda fikrim ve öğretmen arkadaşım vardır.yine bir sorunuz olduğunda yardımcı olmak isterim.tabi ki bilgim dahilinde.

 


yase

Herkese cevaplar için çok teşekkürler.
Tarabya ve Sarıyer bize yine uzak gibi geldi.
Leventteki bir yuvada karar kıldık gibi:)

Sevgiler


selencem

Hangisi? Sebeplerini de yazarsanız çok sevinirim.akademi123


Reşitpaşa - Doğa Bilginleri Anaokulu' nu incelemenizi tavsiye ederim. Maslak' a 5 dak. uzaklıkta.
Marematik ve Fen temelli uyguladığımız eğitim sistemi ve geniş bahçesi ile 12 ay hizmet vermektedir.
Ben de bu okulda öğretmen olarak çalışıyorum.

www.dogabilginleri.com


yase

Biz Gayrettepe'de oturduğumuz ve Maslak'da çalıştığımız için, bu güzergah üstünde bir yer tercih ettik. Ayrıca Levent anneanneye çok yakın, acil bir durumda çabuk müdehale edebilirler. Bunlar lokasyon seçmemizdeki belirleyici unsurlar oldu. Levent bölgesindeki yuvalarda da tek tek süpriz ziyaretler ve telefon görüşmeleri yaptım, bir yuvayı çok begendim, gerek bina, gerek çocukların oyun uyku..vs materyallerinin yeniliği ve temizliği açısından ve öğretmenlerle müdürün kızıma yaklaşımı açısından. Ancak malesef maddi anlamda bizim bütçemizin çok üzerine çıktı. (Çilek Çocukevi)
Bunun üzerine beklentilerimizi biraz daha düşük tuttuk, oyuncakların veya binanın yeniliğinden ziyade temizliği, aradığımda kolay ulaşabileceğim, çocuğum hakkında her gün bana bilgi verecek, çocuğa yaklaşımda benim gibi düşündüğüne inandığım bir müdürü olan Pembe Mavi'ye karar verdik sayılır. Yine de bir ziyaret daha planlıyorum kesin karardan önce.Cevaplamak için Üye ol