nE olur yardımmmmmmmmmmmmmm

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


selencem

Gecmis olsun. Tam anlayamadim ne oldugunu, alerjik bir durum sanirim. Cok sicak olmayan bir dus aldirin isterseniz. Hangi semtte doktor ariyorsunuz? Çapa alerji konusunda cok iyi diye biliyorum.


tiara

o bahsettiğiniz döküntüler egzemanın sulanmasıyla olur. bahsettiğiniz yerlerde kızarıklık var mıydı daha önce? genellikle kızarıklık olan yerlere fazla miktarda nemlendirici krem sürmek ya da o bölgelerin bakteriyel enfeksiyonu sonrası sulanma oluyor egzemada. aynısından oğlumda da olmuştu sadece 3 kez doktorun önerdiği kremi sürerek düzeldi, bir daha da tekrarlamadı. allerjisi için selencem'in de belirttiği gibi çapa iyidir. yalnız bu lezyonlar için önce bir dermatolog görse iyi olur. bildiğim en iyi dermatolog kolsuz agop diye bilinen prof.dr.agop kotoğyan. google'dan ismiyle aratırsanız iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. ama bahsettiğiniz lezyonlar çok karmaşık bir sorun değil büyük ihtimalle herhangi bir uzman dermatolog tedavi edebilecektir. yine de siz bilirsiniz tabi. geçmiş olsun


nurus

çok geçmiş olsun..


nedir son durum bizi haberdar edersen seviniriz..
keçi sütlü mamayı ilk kez mi veriyosun..acaba o mu dokundu ağır geldi ki??umarım şu anda iyisinizdir?? bebeğin kaç aylık ??


exedol

anlattığınız şeyler alerji belirtisi, büyük ihtimalle süt alerjisi,süt ve sütlü ürünleri çocuğunuzun ve emziriyorsanız kendi hayatınızdan belirli bir süre çıkarın düzelip düzelmediğine bakarak anlarsınız sütemi reaksiyon gösterdiğini.benim kızımda da süt alerjisi var siz anlatınca o günleri hatırlayıp ne durumda olduğunu tahmin ettim.acil şifalar diliyorum.iyi bir doktorun duruma el atması şart, bu sitede tavsiye edilmiş iyi doktorlar var onlardan faydalanabilirsin...fistikcik

Merhabalar,
Alerji konusunda uzman değilim. Ancak yazdığınız bir cümle dikkatimi çekti. "emzırmıyorum sutum bıttı sanırım, 3-4  gun emzirmedim belkı memedendır dıye, o da gittı" yazmışsınız.

Eğer süt ya da başka bir besin alerjisi varsa anne sütüne devam etmeniz onun için en iyisidir. 3-4 gün emzirmediğiniz için süt üretimi azalmış ya da durmuş olabilir. Ama bunu kısa sürede tekrar başlatmak mümkün. Bebeğinizi istediği her zaman, sık sık emzirin (5 dakika önce emmiş olsa bile), emzirdikten sonra da iyi bir elektrikli pompa ile sağın. Eğer 2,5 saatte bir düzenli olarak emzirir ya da sağarsanız birkaç gün içinde tekrar sütünüz gelir.


minikzeynebim

merhaba aydan. aynı durumu yaşayan biri olarak seni ve çaresizliğini çok iyi anlıyorum. benim büyükoğlum da 2 aylıkken aynı duruma gelmişti. tüm eklemlerinin iç kısımları, boynu ve kulak arkası kıpkırmızı ve sulanıyordu. göbeğinden de su geliyordu. yanakları ve yüzü tanınmayacak şekilde egzema olmuş ve sulanmıştı. hiç korkma... 

    büyük ihtimalle ATOPİK DERMATİT denen durum var oğlunda. çocuk konusunda uzman bir dermatoloğa götürmeni tavsiye ederim.  ben yalnızca bir kere götürdüm ve tavsiyeleri o kadar iyi geldi ki... allerjik hatalıklar uzun soluklu oluyor ve sabır gerektiriyor. istersen uyguladığımız tedavi yöntemlerini anlatırım sana. 
    bu gibi durumlarda bazı doktorlar hemen kortizonlu kremler veriyorlar. bu konuda dikkatli olmanı tavsiye ederim. kortizon sürekli kullanıma uygun bir ilaç değildir. 

 ben ankarada oturuyorum. istersen doktorumun telini ve adresini de verebilirim.


ipekkusgoz

fıstıkcıgın söylediği şeyi ben kendim yaşadığım için doğru olduğunu söyleyebilirim. Benim de sütüm kesilmişti. 18 aylıktı hem de.İstesem gayet normal 18 ay emdi sütüm bitti gitti emzirmeyeceğim bundan sonra diyebilirdim ama geri getirdim sütümü çok şükür. Yani demem o ki bitti deyip kestirip atmayın, isterseniz geri gelebiliyor.Cevaplamak için Üye ol