balık yediremiyorum

nilberk soruyor: 2

ben nasıl pişirirsem pişireyim balık yediremiyorum balık çeşitleri balık pişirme çeşitleri (balık köftesi,balık çorbası,sebzeli karışık fırında,ızgara,dardanel ton) yok olmuyor doktorumuz anlaşman mı var balık yiyecek diye diyor yerine şunu yesin demiyor.sütü de sadece kahvaltıda içiyor öğlen ve akşam hangi şekilde verirsen ver içimiyor (inatçı ve sanırım damak tadı belirgin)

sütün yerini peynir ve yoğurtla doldurmaya çalışıyoruz ama balığın yerini neyle dolduracağım veya balığın kokusunu ve tadını ayıramıyacağı bir tarifiniz var mı

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


isilkorpe

merhaba.. konu ilgimi çekti çünkü biz haftada 3gün  balık yiyen bir aileyiz.. ateş her şekilde seviyo.. ama balığı asla yemeyen bir kuzenim vardı o bile vereceğim tarifle 2 balık yiyor :)))
herhangi bir cins balığı (çipura yada levrek) alırken ortadan kelebek şeklinde açtırın
2 yumurta
yarım su bardağı elma sirkesi
1 bardak su
tuz  bunları birkapta karıştırıyoruz.. sonra balıkları bu karışıma batırıp ardındanda mısır ununa bulayıp
kızartıyoruz.. elma sirkesinden sanırım ne yumurta nede balık koku vermiyor bu yemeğe...dışıda çıtır çıtır oluyor.. bence deneyebilirsin.. biz çok seviyoruz


dolympos

benim kızım 9  aylıktan 18 aylığa kadar balık çok severek olmasada yedi.ancak ondan sonra maalesef bir tatlısının yapmadığım kaldı balığın ama yemiyor.

2 defada sindirim sorunu yaşayıp kustu.çok üzülsemde bende balığı hayatımızdan çıkarmaya karar verdim.

efa  vit balık yağlı şurup veriyorum tadı gayet iyi.yoğun kıvamlı.
Cevaplamak için Üye ol