ESKİ OYUNCAKLAR SEPETE

fadis soruyor: 2

Arkadaşlar çocuklarınızın oyuncaklarını nasıl ayıklıyorsunuz, hangi kritere göre seçip kaldırıyorsunuz bir tarafa ( eski yeni, oynuyor oynamıyor, yaşına göre oyuncak basit kaldı, ilgi alanları değişti)? Mesela ben bir saat önce artık oynamadığı ilgi göstermediği oyuncaklarını bir sepete doldurup kaldırdım.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


EsraEA

Ben de düzenli olarak oyuncaklarını değiştiriyorum. Eşyalarımın yerinin değişmesinden hiç hoşlanmam, onların da hoşlanmayacağını düşünüp kaldırırken birlikte seçiyoruz. Oyuncağı gösteriyorum, onlar karar veriyor oynayıp oynamayacağına :))) Yaşına göre küçük gelebilecek oyuncakla illa oynamak istedikleri de oluyor. Bizde oyuncaklar rafta duruyor. Sadece oğlanın arabaları plastik meyve kasasında :)))


fadis

Salonumuz oyun odası haline geldi, her yerde oğluşun oyuncakları. Birlikte oyun oynadıktan sonra yine oyun şeklinde, oyuncaklarını toplamayı alıştırmaya çalışıyorum, dağınık bırakmıyoruz salonu. Zamanla hediye gelen, bizim aldıklarımız, kuzenlerinden bize kalan oyuncaklar derken oyuncak dükkanı gibi olduk. Gün içinde ilgilenmediği, uzun süredir dönüp bakmadıklarını kaldırdım ama bundan sonra oğluşun bizzat fikrini alacağım söz.Cevaplamak için Üye ol