K.v abartıyor olamam.

sltn_sultan soruyor: 10

anneler size birşey sormak istiyorum dünden beri uykularım kaçtı huzursuz oldum.kısaca anlatıyorum


  kayınvalidem diğer eltimin oğlunu yanına almış hasta olduğu için doktora götürmüş 1 hafta kadar onda kalacakmış(5 yaşında).bu sürekli böyle oluyor.eltim ve kaynım boşanmış olduklarından ve çalıştıklarından bu tür şeyleri k.v hallediyor alıştım bunlara.
  dün için k.v oturmaya çağırdım torun hasta gelemem bronşit olmuş gibi şeyler anlattı benim oğlumda biraz öksürüyor ama evde sıkıldım o zaman ben sana geleyim dedim.burun kıvırdı ay şimdi hastalar durmazlar kudururlar babası kızar iyi bakamadın ben ne derim gibi tuhaf bahaneler üretti ki sinir oldum.sürekli kendisi bakmıyor birde torununa ama öyle bir havaya büründü.bende'' zaten bu lafına karşın hayatta gelmem '' deyip kapattım telefonu.gelmemem için üretilmiş bir bahane öyle değilmi.sizde böyle birşey olsa normalmi karşılardınız yada benmi abartıyorum eşime anlatmadım bu durumu fakat çok sinir oldum.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


benjamin2010

Anormal bir durum görmedim ben. Neticede cocuk hastaymis huzursuzdur,iki cocuk daha cok huzursuzluk demek,hem hastalık sizin cocuğunuza da geçebilir.


mert_mert

sanki üstü kapalı bir şekilde böyle bir imada bulunmuş gibi gibi.gitmemekle iyi etmişşiniz bende olsam gitmezdim bu hareket tek bu sefermi böyle yoksa hep böyle bir hava içindemi .her gitmek istediğinizde bir bahanesi oluyormu.çocuk hasta diye eve misafir alınmaz evet ama siz gelinisiniz durum farklı biraz.birde hastalık bronşit yani bulaşıcı değil.grip olsa bir nevi kurtarır


neretva

Bence normal. İki hasta çocukla değil, tek hasta çocukla bile uğraşmak zor. Herhalde anne-baba boşanmış olduğundan büyük torun için üzülüyor ve birşeyler yapmaya çalışıyor. Bu sizin çocuğunuzu daha az sevdiği anlamına gelmiyor, sadece onun daha çok ihtiyacı var diye düşünüyordur. Bir de yaşlılar ve çocuk bakmak çok yorucu, kafası yorulur insanın. Kafası yorgunken de size öyle demiştir. İyi düşünün, kendinizi gaza getirmeyin. Tabii çok sık tekrarlarsa siz de ona göre kendinizi biraz geri çekersiniz, o sizi arar sorar.


mezguashe

Anlattığınız kadarsa eğer olanlar ve sorunlu bir geçmişiniz yoksa sanki sizin kötü bir anınıza denk gelmiş gibi geldi bana da. Kv nin düşünce şeklinde çok da anormallik yok gibi.


daco

Biri 5 diğeri 3 yaşında 2 hasta çocuğun aynı evde olmasını değil yaşlılar, biz bile zor kaldırırız. Samimi bir ilişkiniz var gibi anlıyorum yazdıklarınızdan ve bu samimiyete dayanarak size dürüstçe, açıkça anlatmış neden görüşemeyeceğini. 

Canınız sıkıldığında ilk aradığınız kişi KV oluyorsa demek ki çok güzel anlaşıyorsunuz, bence değmez ilişkinizi bu anlattıklarınız için bozmaya. Aslında temelde diğerlerine kızıp, KV'ye yüklenmişsiniz gibi geldi bana. Eltinize-kaynınıza olan olumsuz  duygularınızı kayınvalideyle olan ilişkinize yansıtmayın bence.  sltn_sultan

oğlum sadece kuru bir öksürüğü var ara sıra.yani tam anlamıyla hasta diyemem doktora bile götürmedim.bu arada k.v yaşlı değil 49 yaşında.15 tatil boyunca da zaten torunu yanındaydı.1 aydır gitmiyordum evine ama keşke talepde etmeseydim.torununun annesi yani eltim müsade etse sanıyorumki sürekli yanında tutar.kendi isteği ile alıyor ona çocuğa bakması doktora götürmesi için kimse bişi dediği yok.zorunluluğada yok .kafasına göre alıp karar veriyor okula göndermiyor iyileşşin diye.


daco

ben anlayamadım sanırım siz tam olarak neye kızgınsınız ? 


nilinmasali

Sadece yazdıklarınıza dayanarak yorum yaparsam,kayınvalidenizin tavrında bir olumsuzluk sezemedim bence samimiyetinize güvenerek size durumu izah etmiş, ben olsam çocuk hasta gelmeyini düşünen bir kv ye teşekkür ederdim,neticede benim çocuğumuda düşünerek bir uyarıda bulunmuş,ama sanki esas probleminiz gelme demesi değilde diğer toruna bakıyor olması gibi hissettim...mert_mert

yorumdan çıkardığım torunu hep yanında gelini ayda 1 gidiyor .torunu bahane edipde gelini geri çevirmesine kızmış sanki.biraz kıskançlıkda var kv oluyor belkide böyle torun ayrımı mı ne?


ipekkusgoz

böyle bir durumda kv çağırsa ben gitmezdim. 2 çocuk, ikisi de hasta, ne gerek var derdim.


Cevaplamak için Üye ol