bebeğimin yüzündeki kızarıklık

cemre2011 soruyor: 6

Mrb bebeğim şu anda 3 aylık ve 3 aydır yüzündeki kızarıklıklar geçmiyor.Hatta bazen sivilce şekline dönüşüyor.2 farklı doktora gittik fakat her ikiside geçici bir durum olduğunu söyledi.Ve elocon adlı bir krem önerdi.Ne yapmalıyım bilemiyorum bu kremi de kullandım fakat bu seferde diğer doktorumuz kullanmamamızı söyledi. Ne yapmalıyım...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


kuzusum

Benim kızımda da vardı. Doktor yenidoğan aknesi dedi. Sadece saf zeytinyağı önerdi. Sabah akşam sürdük ve çok şükür geçti ama cildi hala hassastır.


zeynep_su

burcuakalın, çevremde çok olduğu için yazıyorum bioderma iyi diye biliyorum iki atopik dermatit bebeği olan arkadaşım ondan kullanıyor birde marketlerdeki tüm kapalı gıdaları okuyor peynir altı suyu tozu bile süt alerjisinde çok etkiliymiş kesinlikle almıyor yüzdesi hiç önemli değilmiş. ayrıca marketlerdeki kçi peynirlrinde %10 civarında da olsa inek sütü varmış bu nedenle köyden getirtiyorlar ancak başka bir arkadaşın bebeğinde keçi sütü ve soya sütü de alerji yaptı. geçmiş olsun. bu arada bir tanesi 2 yaşından sonra geçti çok şükür şu anda herşeyi yiyor ve içiyor. ancak bebekken mama takviyesi kullandılar. sanırım gold un varmış. çok geçmiş olsun.


kuzusum

Evet, mcs yüzüne sürdük zeytinyağını sabah akşam pamukla ve gerçekten işe yaradı.


jellybon

benim kızımda 2 aylıkken yüzü kızarmaya başladı,doktoru alerjik egzama demişti,bebeklerde olabiliyormuş,bebek yağı önerdi ama daha kötü oldu kıpkırmızı ve hafif sulu isilik şeklindeydi bu sefer de kortizonlu krem önerdi az miktarda fakat ben kullanmadım,güvendiğim bir eczacı mustelanın nemlendiricisini ve şampuanını önerdi,şampuanlar da çok önemli,çoğunun içeriğinde parfum var,gerçekten 1 haftanın sonunda tamamen geçti,banyodan hemen sonra cildi hafif nemliyken sürüyorduk kremi,tavsiye ederim.


ftm0258

benim bebeğimde de var atopik ciltli dedi dr elecon kullanıyoruz kabartılar olunca 1 gecede geçiyor, pullanmalar için de avene trixera krem kullanıyoruz çok etkili, şampuanını da değiştirdim nivea çok kuruttu bübchen kullanıyoruz şimdi.tabi giysilerini sabun tozuyla yıkıyorum, önlük ve ağız bezlerini elde sabunla yıkıyorum, mendilleri ayrıca kaynatıp ütülüyorum elimden geldiğince. öyle sık sık  öpmemeye çalışıyorum cildini ıslak tutmuyorum tükürüklerini siliyorum bunlara dikkat ediyorum


burcuakalin

geçen hafta doktora götürdüm oğlıumu artık, kızarıklıklar acayip artmıştı ve tm yüzünü ve kafasını sarmıştı neredeyse. elocon krem verdi daha ilk sürüşte kızarıklıklar hafifledi, 2. sürüşte de tamamen bitti. aslinda 5 gun kullanabilirsiniz demisti dr ama ben 2. kullanimdam sonra kortizondan korkup biraktim. 2 gündür çok şükür iyi cildi. bir de kan alındı alerji testi yapilişyor sonuçlar daha çıkmadı.Bende de yumurtayı ve yumurta içeren her türlü yiyeceği kesti. Tabi yumurta içeren besinleri ben tam anlamıyl kesemiyorum, zira ekmekte, makarnada bile yumurta var onu da mı yemiyim!!!
Cevaplamak için Üye ol