Avent göğüs pompasından memnun olan varmı?

mildgirl soruyor: 4

merhabalar dün avent tekli elektronik gögüs pompası aldım akşam denedğimde çekim gücünün hiç olmadığını anladım.acaba benmi bişeyleri yanlış yaptım.eylülde okulum açılıyor çalışmak zorundayım.kızım 2aylık ve ben sütümü sadece sağarak veriyorum.manuel tirle pompa almıştım onla sütümü sağıyordum fakat onla sağdıktan sonra gögüslerimdfe şişkinlik oluyordu tam çekemediğini düşünerek avent tekli elektronik göğüs pompası aldım.ve çok büyük hayal kırıklığı yaşadım.aventin çekim gücü 5tlye aldığım tirle pompa kadar bile değil.yazık oldu 237tlye.aranızda bu pompayı kullanan ve verim alanlar varmı acaba?teşekkürler

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


mezguashe

Oglum dogdugunda gelmeyen sutumu 3. gun icirmemi sagladigi icin Avent pompama cok bagliyim. Bir suredir meme yariklari nedeniyle sagamadim bir haftadir sagmaya calisiyorum taslasmis tek memeden en fazla 60-70ml cikiyor. Bir ay once bu kadar dolmadan tek memeden 100-120 sagdigim oluyordu. Ne dusunecegimi bilemedim.


hamileveanne

merhaba,


mezguashe anne, sutun miktarı pek cok etkene bagli olarak degisiyor. 

aslina bakarsanız radikal ilk dusus 3 ayin sonunda oluyor. 
sonra da pompaya sagilan sut miktarı tedrici olarak azalmaya basliyor. 
uzerine stres de eklenirse sut miktarı ciddi oranda dusuyor. evde ya da isyerinde yasadiginiz bir huzursuzluk, dususe sebep olmus olabilir. 
ancak soyledigim gibi pompa ile sagdiginizda ilk 3 ayki skorlara ulasmak nispeten zor. 

bununla beraber bir onemli hatırlatma daha yapmak istiyorum: en iyi pompa - hatta avent bile- bebisin cektigi kadar cekemez. pompa emzirmeye yalnızca destektir. 

dolayısı ile pompaladiginizda sut goremiyorsanız sutunuzun olmadigini dusunmeyin. emzirmeye devam edin. ikinci yılın sonunda pompaladigimda cok az sut gelmesine ragmen kızım gokce emmeye devam etti. cok az ek gıda almasına ragmen emdigi sut ona yetti. 
bazı anneler cok miktarda sagabiliyor ancak genel durum bu degil. 

ilk aylardaki bolluk tekrar etmiyor: o donem goguste olan siskinligin vucudun yeni bir surec olan sut uretimine verdigi tepkiden kaynaklanan odem benzeri bir durum oldugunu okumustum bir yerde, sanırım efsane cocuk doktoru Dr. Kadir Tugcu'nun bir yazısı idi. 

yani pompadan alacaginiz verim sutunuzun sular gibi geldigi ilk aylarda cokken, bir sekilde zaman icerisinde azalıyor. bu pompada ya da sizde bir sorun oldugu anlamına gelmeyebilir: 

bununla beraber bir oneri stresinizi kontrol altına almaya calismak olabilir. bir de meme catlakları olan ve canı aciyan anneler icin sıraladigim su ONERİLER: http://www.hamileveanne.com/2010/09/27/emzirememe-sorunu-ile-basa-cikma-rehberi/

kendim de cektigim icin yasadiginiz sıkıntıyı biliyorum. umarım yardımcı olabilmisimdir. 

sevgiler, 

avent annesi muge - hamileveanne.com
peril

Ben avent göğüs pompasından hiç memnun kalmadım.Dediğiniz gibi çekim gücü iyi değil ve bundan dolayı çokk uzun zaman uğraşmak zorunda kalıyorsun.Medala mini electric aldım memnun kaldık ve daha ucuz.Sizede rahatlıkla tavsiye ederim:)


mezguashe

Hamileveanne söyle anlatayim o zaman bebegim 3.5 kilo 49cm dogdu. 9 haftalikken 6.5 kilo 60 cm oldu. Su an 10 haftaligiz. Kisaca Sutum azalmadi hala emzirmeden 2 saatsonra mudahale etmezsem karsiya fiskiracak kadar var. AMA saginca 50 ml aback geliyor ve elimle gogsumu azicik siksam bile sut gelmeye devam ettigi halde pompa alamiyor. Aventin nipplettinden kalkanina emziginden gogus ucuna herseyini kullanmis olan Ben pompaya verdigim paraya uzuldum.
Cevaplamak için Üye ol