2 aylık bebek gelişimi

dersess soruyor: 5

yarın oğlum poyraz 2.ayını dolduracak.belki ben fazla endişeleniyorum ama bazı şeyler kafama takıldı.4 gün sonra aşımız olacak orada da doktorumuza danışacağım sizlerinde fikrini almak istedim 

1- poyraz efe 2 saatte bir uyuyor .bir bebek için bu normal midir?evet büyğmeye fazlası ile katkısı olacaktır ama etrafa da ilgilenmesi gerekmez mi ?bizimki uyanık kaldığı anlarda biraz huysuz oluyor :=)

2- agular biraz da olsa başladı fakat anneye gülücük yok ! saatlerce poyraz efee diye bağırıyorum dönüp bakmıyor bile ama yakın şekilde yüzüne doğru konuşunca biraz biraz mırıldanıyor bebekler kendi isimlerine ne kadar zamanda tepki verirler ?

benim diğer çocuklarım böyle değildi bu yüzden kıyaslama uyapıyorum ister istemez

3-mama ile beslendiği için mama ölçüsü ne olmalı?günlük öğün miktarı yani.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


fistikcik

Sizin diğer çocuklar büyümüş, onların bebekliklerinizi unutmuşsunuz bence. 2 aylık bir bebek elbette ismine dönüp bakmaz, bunun için 6-12. ay arasını beklemeniz gerekir.
2 saatte bir uyuması bu dönem için fazladır bile. 6 aylık olunca uyku araları 2 saate çıkar. Bu dönemde çok daha sık uyuması normaldir. Uykusu geliyorsa 2 saati beklemeyin.
Gülücüklerin gelmesi yakındır, çok kısa süre içinde size gülümsemeye başlayacaktır.


meralp19

bence hiç endişelenme daha çok küçük benim oğlumda 4 aya kadar sürekli uyku istiyordu uyanık olunca çuk huysuzluk yapıyodu daha ismini bilmez ki tepki vermesi için çok erken bazı çocuklar çok hareketsiz olabiliyor benim oğluşum gibi:)


meralp19

mamasınıda kutunun üstünde yazıyo zaten ona göre vermelisn bende hep mamayla besledim inatçı emziremedim 1 ay boyunca pompayla sağdım verdimsonra sütüm kesildi huzrsuzluğu gazdan da olabilir


dersess

fistikcik


aynen öyle oldu sanırım :=))
7 sene geçti aradan ama insan anne olmayı unutmaz da yaşadıklarını karıştırabilir belki :=)
bizim 2 abi de çok cabuk gelişim gösterdi 3 aylıkken hatırlıyorum maşallahı vardı oğlumun agu bugu bişeyler anlatıyordu hala da anlatıyor hiç susmadı :=))


dersess

meralp19 doktor böyle takip etmiyor falan deyince sanki ben de bunu mu bekliyordum da hemen panik oldum oysa ki soğukkanlı bi anneydim :=)
Cevaplamak için Üye ol