herseyı bagırarak yapıyor

aysemurat soruyor: 4

merhabalar  su anda oglusum 3.5 yasında bu aralar 4 yas sendromuna gırdı herhalde ası kolay  begenmıyen hırcın bı cocuk oldu ve yuksek sesle oynamaktan ve konusmaktan zevk alır hale geldı ozellıkle bu benı rahatsız edıyor arkadaşlarıyla oynarken bı bızımkının sesı yuksek cıkıyor derdı ılgı cekmek falan degıl onuda bılıyorum cunku sosyal bır cocuk rahatlıkla arkadas bulup oyunlar uretebılılıyor arkadaslarıyla oynarken benımle alakası olmuyor.kbb bolumune bıle basvurdum acaba kulagındamı bı problem var dıye oda yok cocugum resmen bundan zevk alıyor ne yapmam gerekıyor sızce bu durum normalmıdır??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayberke

bizimkide 48 ayı bitti.herşeyde inatçı.istediğini mzırdanarak yaptırmaya çalışıyor.


gaiakadinlari

Çok zor olabileceğini tahmin ediyorum :) Yüksek ses gerçekten insanı gerebiliyor, ama 4 yaşında bir çocuk için fevkalade güzel bir durum. Ona küçük sesiyle konuştuğunda onla konuşmaktan ne kadar zevk aldığınızı söyleyin. Günlük ilgi seviyesini birazcık arttırın, dikkat çekmeye de çalışıyor olabilir. Onunla göz teması kurup, mümkünse aynı hizaya inerek normal tonda sohbet edin. O yüksek sesle konuşsa da aldırmayın, siz normal tonunuzda konuşun. Yer yer sesinizi fısıltıya çevirip oyun haline getirebilirsiniz. Normal konuştuğunda ise muhakka fark edin: "Hah! işte bu seste seninle konuşmak çok eğlenceli!" deyin.
Birazcık teşvikle düzelecektir, bu yaş için çok normal.
Sevgiler,


CokBilmis

Sanırım normal bir durum. Çevremdeki aynı yaş grubundaki erkek çocukları da bağırarak oynuyorlar. Geçen birinin babasına "Kısma düğmesi nerde bunun?" dedim. "Sadece açma düğmesi var." diye cevap verdi :)aysemurat

tesekkurler cevaplarınız ıcın :))Cevaplamak için Üye ol