Kısacıkk gündüz uykusu.. Bu geçici bi dönemmi?

BIDIK8 soruyor: 6

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır gündüz uykularımız 40 dk civarı, bazen daha kısa. Uzatmaya çalışıyorum ama genelde tekrar uyumuyor. Bu dönemde bu sık rastlanan bi durummu ve geçicimi? Ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


mehmetdoruk

biz 1 ay öncesine kadar gündüz uykusu yok denecek kadar azdı ama gece uyuyor diye teselli buluyordum ama şimdi gece de uyumuyor. gece boyu sallıyorum. ben büyüdükçe düzene girer diye beklerken daha da kötüye gitmeye başladı. sonra sonra düzene girmesini umuyorum.yoksa uykusuzluktan öleceğim yaw. bu geçici bi dönemmidir acaba?


BIDIK8

Biz geceleri 2 saatte bir uyanıyoruz emip uyuyoruz ama 2 saat biraz sık mı acaba:)Bu da mı geçici :) Hepsimi geçici:) Bir yandan besleniyo diye seviniyorum bir yandan da  daha fazla kesintisiz uyuması gerektiğini düşünerek kaygılanıyorum...


BIDIK8

Arkadaşlar kızımın uykuları uzadı diyebilmeyi çook isterdim. Ama hala 30-45 dk arası uyuyoruz. Uykuları uzasın diye annem ayakta uyutup uyandıkça hafifçe salladı böyle yapınca yani ayaktayken uzattığımız zamanlar oldu ancak yatağında hala durum aynı , böyle yapınca  ayakta uykuya dalmaya alıştı eskiden yatağında sallayarak uyuyordu şimdi yatağında dalamıyor , uyandığında yatağında sallayınca tekrar dalamıyor ayakta sallayınca dalıyor, ama henüz kendi kendine uzun uyuyamıyor, her uyuttuğumda bu sefer uzun uyurmu diye ümitleniyorum , bu böyle gidermi ??? 4 aylık olunca uyumayı öğreniyorlar diye ümitlenmiştim ama durum değişmeyince hedefi 6 aya çıkardım:)


BIDIK8

Umarım bizdede öyle olur, ben her seferinde bi ümitle bekliyorum :)


BIDIK8

suhande durumu kabullenmek en iyisi galiba:) Ama 40 dk gündüz  uykusu biraz kısa değil mi? Gecede 2 saatte bi  biraz sık değil mi? Her çocuğun farklı uyku ihtiyacı ve döngüsü olduğunu düşünüp durumu kabullenmek belki daha rahatlatıcı olabilir .. Ama 40dk da hiç bi şey yapılmıy ki!!


BIDIK8

Ben de 6. ayı bekliyorum kendiliğinden düzelir belki diye ümit ediyorum..
Cevaplamak için Üye ol