Siyah akıntı

nisa_nur_ecrin soruyor: 7

arkadaşlar biliyorumki burda çok tecrübeli bilgili anneler var bende doktora gitmeden önce sizlere danışmak istedim. siyah bildiğimiz çamur şeklinde kokusuz bi akıntım var yaklaşık birbuçuk aydırda hasta olmadın dahada öncesinde hasta(atet) gördüğümde aynı şekilde 6 gün boyunca az az siyah lekeler geldi tam anlamıyla atet göremiyor gibiyim bildiğimiz kanla alakası hiç yok zaten  şimdide aynısı oluyo neden acaba? birde 6 aylık bebegim var bu süreçde normal mi?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


ilke_esma

sevgili mutlueren, ben adetimi her ay düzenli bir şekilde oluyorum. adetimin son günü siyah akıntı oluyor sadece. doktor ultrasyonda baktı bir şey yok dedi. Çikolata kisti olsa görünürdü değil mi?


mutlueren

evet cnm gözükürdü ben adet olmadığım için gitmiştim çikolata kistin var dedi siyah kanamam olduktan 15 gün sonra tekrar adet olunca doktora tekrar gittim 15 gün önceki kanaman kistlerin yüzünden şu andaki normal adet kanaman normal sıkıntı yaratacak bir durumun yok demişti


ilke_esma

teşekkürler cevap için bir an okuyunca korkmuştum. çünkü gebelik öncesi gerekli tüm testleri kontrolleri yaptırdım hiç bir şey çıkmamıştı.. sanırım çok stres yapıyorum :) 


nisa_nur_ecrin

mutlueren size çikolata kisdi tanısı nasıl konuldu birde nasıl tedavi uygulandı ayrıca ben emziriyorum bu süreçde eğerki banada çikolata kisdi var denirse ilaçlar hafifmi emzirme bakımından.


mutlueren

ben bu konuda size yardımcı olamayacağım bana ilaç verilmedi izlemeye alınmıştı kistler sökülünce bir daha aynı problemi yaşamadım. belki ilaç tedavisi ileriki aşama olabilir sizi yanlış yönlendirmek de istememnisa_nur_ecrin

ben bu konuyla ilgili olarak biraz araştırdım ama siz genede verin birde ordan bakayım bu sorun bende olmasa dahi saglık açısından bilgileri takip ediyorum .
Cevaplamak için Üye ol