Hamilelikte cildi bozulanlar var mı? Önerileriniz nedir?

Shiva soruyor: 8

Merhaba,

10 haftalık hamileyim ve 5. haftadan beri yavaş yavaş yüzüm, göğsüm ve sırtımda sivilceler başladı. Şu anda yüzüm ergenlik dönemi görüntüsünde. Benzer sorun yaşayanlar var mı? Özel bir tavsiyeniz varsa dinlemek isterim?
Sevgiler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Elif_Ezel

Merhaba

Hamileliğimin ilk 3 ayında aynı sorunları ben de yaşadım sivilcelendim ve aşırı saçlarım döküldü.4ç ayımdan itibaren sivilceler geçti ve hayatımda hiç olmadığı kadar harika saçlarla doğuma gittim :) geçici merak etme.


ladyofwords

benim cildimde de ilk iki ay öyle sorunlar oldu.bildiğim kadarıyla vücut regl olmanız gereken dönemlerde sivilceleniyor.kendisini regl dönemine hazırlıyor yani.hormaonlar düzene girince, bu sivilclerden kurtuluyorsunuz.cildiniz düzeliyor.


Shiva

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, sanırım 4-6 hafta daha sabır gösterip göreceğim. Umarım benim de 2. trimesterda cildim rahatlar. Sevgiler, Deniz


Shiva

yok ikiz değil, nasılsa bir giriş yaptım ama iki defa girmiş :)) silemiyorum da ?Celio

Ben ilk oğluma hamile kaldığımı suratımı basan sivilcelerden anlamıştım. Hamilelik boyunca sürdü maalesef. Ancak doğumdan sonra düzeldi cildim. İkinci hamilelikte ise tam tersine cildim güzelleşmiş pırıl pırıl parlıyordu..


Shiva

Benim de 16.haftadan itibaren sivilceler geçmeye başladı, şuan 20. hafta ve pırıl pırıl oldu :)


Shiva

Benim de 16.haftadan itibaren sivilceler geçmeye başladı, şuan 20. hafta ve pırıl pırıl oldu :)


smmm06

benimde yaklaşık 4.-5. aydan sonra çıkmaya başladı ve doğumdan sonraya kadar devam etti ve aşırı bi tüylenme olmuştu doğumdan sonra 1 ay içinde düzeldi


Cevaplamak için Üye ol