Tek göğüsten emzirme, diğer göğsü kabul eder mi?

kubra_maya soruyor: 4

Nasıl emzirebilirim? Tek göğsümden emziriyorum, digerini kabul etmiyor ne yapabilirim? üzerinden 2aydan fazla zaman gecti. kalmismidir süt orda?kızımı dolu dolu, 2.5ay emzirebildim sadece.sutum gelmiyor, ne yaptiysam olmadı aniden gitti.günde sadece 1 Yada 2 kez emziriyorum oda zar zor sütüm yok. Ama tek göğsümden alıyor bebeğim. Sadece yarim saat tok kalıyor. Ardından bebeksütü veriyorum.bebeğim ne yazikki anne sütü alamıyor.diğer göğsümüde nasıl kabul ettirebilirim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


platin_06

diğer göğsünü neden almıyor acaba, ucu mu küçük geliyor??
pompayla sağmayı deneyebilirsin bence, hem süt kanalların çalışır hem de uçlarını geliştirir..
sağdığın sütü de bebeğine verirsin.. düzene girer, kolay değil biliyorum ama moralini bozmamaya çalış, psikoloji çok önemli süt üretiminde biliyorsun..


CiciAnne

evet pompa işe yarayabilir, benim de bir dönem aniden sütüm kesilmişti ve zorla geri aldım!

mutlu ve sakin olmak çok önemli emzirirken. bol su için bir de.

bol sütlü günler dilerim.


platin_06

evet calliophe bunu bir yerde okumuştum, süt nine kavramı da böyle oluşmuş.. hiç doğum yapmayan genç kızlar bile emzirebiliyormuş.. tek meme de olsa emzirmeye devam.. güzel haberlerini bekliyoruz kubra_maya..


kubra_maya

Teşekkürler anneler.Yardımcı olduğunuz için sagolun.Bir arkadaşımın önerisini sizlerle paylaşmak istiyorum.Benim küçük mayam sag göğsümden emıyor.Sag göğsümden emzirirken yavaş yavaş basını sol göğsüme doğru kaydirdim,biraz zor oluyor ama...Küçük mayanın red ettigi göğsümden emzirmeye çalıştım.Sonuc:Kabul etti yuppyy:))))))Tek bir sorunum oldu 2aydan fazla zamandan beri emziremedigim için göğsümün ucu ilk doğduğu gün gibi asıri acımaya ve sızlamaya başladı.Ehhh o kadar da olsun dımı;)Annelik bu!!İste.Cevaplamak için Üye ol