Avent süt pompasının çekim gücü nasıl?

nephy21 soruyor: 3

Merhaba arkadaslar

aventin pompasını aldım, ancak çekim gücü çok az gibi geldi. önceden medela kullanıyordum ama eski olduğu için heran bozulabilir diye bir de avent aldım. medelaya göre çekim gücü az, acaba bir bozukluk mu var?
nasıl anlayabilirim?
siz sağdığınızda ne kadar sürede ne kdar süt geliyor?
servise sorsam mı ne yapsam, sanırım geri iade edemiyoruz bu ürünleri?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


pearly

Avent'in hangi pompasını kullanıyorsunuz? Manuel olanı hakkında fikrim yok ama elektrikli olanının çekim gücü çok iyi. Sağarken göğsünüze doğru yerleştirdiğinize emin olun. Hava aldığı zaman iyi sağmıyor. Sağmaya başladıktan hemen sonra (saniyeler içinde) süt gelmeye başlıyor.


ozgeo

ben ameda kullanmıstım cekıs gucu cok ıyıyıdı ancak bır gun mısafırlıkte arkadasımın aventıyle sagdım,ya ben beceremedım bılmıyorum  ıcım daraldı yarıda bıraktım.Gogoslerım cok dolu olmasına ragmen o kadar yavas sagdı kı normalde 2 paket cıkacak sut vaktıyle yarım gogsu ancak bıtırebıldım.

Ilgınızı cekerse blogum http://canimoglumcanimkariyerim.blogspot.com/


hamileveanne

merhaba pearly,

avent'in hangi pompasını aldın?
elektronik olan da manuel olan da cekim gucu olarak hastane pompalarından bile iyilerdir. benim bugune kadar duydugum tecrubeler, annelerin avent pompa ile daha once cekemedikleri kadar cok sut cektikleri yonunde oldu.

bu durumda acaba bir sey yanlis mi yapılıyor diye dusundum.

1. oncelikle pompa gogsunu tam olarak kavramalı. bu durumda pompalarken silikon başlıktaki beş yaprakçık, göğüs başının çevresine masaj yapacak. bu hareket bebegin emisini taklit eder ve süt salgılama refleksini harekete geçirir. pompa koluna hafifçe bastırarak, emme gücünü ayarlayabilirsin. yani bunun anlami su aslinda: yalnizca gogsundeki sutu sagmazsın aynı zaman da sut de uretirsin. bu yuzden avent pompa daha cok ceker.

2. otomatik pompa kullanıyorsan pompalamaya once yavas sonra hızlı olarak devam etmeni oneririm. hatta tecrubeli anneler arasında soyle bir trick bilinir: bir 15 dk sagip sonra biraz ara verip tekrar sagmak. sen de bunun faydasını gorebilirisin.

pompa ile ilgili soylediklerimi detaylı okumak istersen bilgi burada: http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-emzirme/31988/cat/

bir de daha once blogda pompalarken dikkat edilmesi gerekenleri yazmistim. bunlara goz atmanda buyuk fayda var:

Pompa kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Çok sert pompalamamaya dikkat edin. Pompanın tüm çekiş gücünü kullanmanıza gerek yok. Pompalama yaparken 2 ritmde hareket etmek lazım. Başlangıçta süt salgılama refleksini harekete geçirmek için 5-6 kez hızlı fakat nazikçe sıkın. Süt akmaya başladığında ise kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ritmde devam edin.

Avent’in IQ’lu pompaları sizin ritminizi çok basit bir şekilde kaydediyor. Bu sayede edilgen bir sağma işlemi değil, sizin ritminizle çalışan bir pompalama yapıyorsunuz. Ritminizi her sağımda dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Nazikçe ve yavaşça yapacağınız pompalama, basıncı azaltacak ve göğsünüzdeki şişliği iyileştirecektir.

Pompanın ağzını ve silikon masaj parçasını göğsünüze sıkıca bastırın. Hava boşluğu olursa sütünüzü çekemezsiniz.

Sırtınıza bir yastık yerleştirin ve hafifçe öne doğru eğilin. Süt daha rahat akacaktır.

Pompalamaya başlamadan ılık bir duş alın veya birkaç dakika boyunca sıcak bir havlu koyun. elleriniz ve göğsünüz temiz olmalı, pompanın elektronik olmayan parçaları da sterilize edilmeli.

Süt kanallarına destek olması için pompanın göğsünüzdeki pozisyonunu zaman zaman değiştirin.

Sütünüzü azaltacağından stres veya koşturma içinde olmadığınız bir zaman pompalayın. Bebeğinizin bir fotoğrafı veya giysisi yanınızda olursa sütünüz artacaktır.

Süt sağarken vücudunuzdaki sıvıyı kaybedeceğinizden yanınıza bol miktarda su alın ve ara ara için. Unutmayın bebeğinizi emzirirken susuyorsanız sütünüz geliyor, bebeğiniz de emiyor demektir.

5 dakikadır pompalamanıza rağmen süt gelmiyorsa pompalamayı kesin, başka bir zaman tekrar deneyin. Stres olursanız sütünüz gelmeyecektir.

Herhangi bir aşamada sağım sizin için çok sancılı hale gelirse, hemen son verin ve doktorunuza danışın.


eger daha cok bilgiye ihtiyacın olursa seve seve yardımcı olabilirim.

avent annesi muge  - www.hamileveanne.comCevaplamak için Üye ol