Premature bebek gelişimi?

emineaslihan soruyor: 4

sevgili anneler merhaba.  12 Mayısta 34 haftalık doğum yaptım. kızım 1430 gr ve 40 cm doğdu. 3 ayımız bitti 4100 gr ve 54 cm. sorum şu sizce durumu şuan nasıl ve ne kadar sürede akranlarını yakalar merak ediyorum. eşim sürekli 1, ay geri olduğunu söylüyor. reflekleri ve gelişimine bakıyorum netten çok şükür 3 aylık bebeklerin yapması gerekenlerin hepsini yapıyor. sadece anne sütü alıyor. yorumlarınızı bekliyorum. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


lilac

Facebookda prematüre bebekler üzerine pek çok grup var, oradan bilgi alabilirsiniz. 


only2ssonia

Merhaba canım bebeğin erken dünyaya gelmiş olabilir ama hala büyümeye devam ediyor anne sütü alması çok güzel birşey çok faydası oluyor 1 ay geri ileri fark etmez ki ilerde açığını kapatır eminim sdece dok.ların görüşüne bak derim...endişe yerine bol bol emzir sev bebeğini nasıl güçlü olur bak o zaman...sevgiler


mavinot

bebeğinizin gelişimini değerlendirirken yaşını doğması beklenen tarihten hesaplayın. mesela 6 hafta erken doğmuş siz 2 aylık bebeklerin gelişimini takip edin. en az 1 yaşına kadar bazen 2 yaşına kadar böyle takip ediliyor. 3 yaşına kadar akranlarını yakalar diye biliyorum ama siz başka bebeklerle karşılaştırmadan kendi gelişim sürecindeki ilerlemeyi takip edin. prematüre bebeklerde düzeltilmiş yaş diye geçiyor nasıl hesaplayacağınıza kendiniz de bakabilirsiniz. anne sütü alması çok güzel bu arada ve annelik endişesiz olmuyor ama bugünlerinizin tadını çıkarmaya bakın :) 


emineaslihan

Cevsplar için çok teşekkürler :)  aynen öyle sağlıklı olsun da bir ay ileri geri farketmez. Cevaplamak için Üye ol