anne sütünü biberonla veremiyorum

olcameric soruyor: 8

arkadaşlar benim bebek biberon almıyor ama tam anlayamıyorum sütün tadını mı sevmiyor yoksa biberonda içmeyi mi.dolapta yeni doğduğunda sağdığım sütlerim var.6. aya şurda iki ay kaldı bu stokları eritmem lazım ve ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok.yardımlarınızı bekliyorum.ne yapabilirim?nasıl içirebilirim?
bu arada 2 çeşit biberon denedim ikisini de almıyor.ama ağzına damlattığımda da yutmuyor tükürüyor.sütün tadı değişmiş olabilir mi?ondan içmiyor olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zeyzey

nuk'un damaklı biberonunu deneseniz? bizimki sadece onu kabul etmişti. Onu kabul edene kadar da çay kaşığıyla vermiştik.
sütün tadı değişmiş midir, bilemiyorum, baharatlı-acı gıdalar tadını bozuyormuş galiba ama daha tecrübeli olan birileri daha sağlıklı cevap verebilir.

kolay gelsin...

ps: ben birikmiş sütlerimle muhallebi yapmıştım. aklınızda bulunsun.


olcameric

zeyzey direk nuk u  denedim zottirik almadı.
yasemin iyi dedin ya bakiim bi taze sütle alacak mı o zaman sorunun kaynağını bulmuş olurum.peki sen işteyken nasıl besliyorsunuz kaşıkla mı?


zehra

ilk ay sagilan sutu ikinci ay bizimki de cok zor almisti. sanirim ilk ay sutun icerigi oldukca farkli oluyor. O sutlerin rengi de daha koyuydu baktigimizda.


olcameric

evet zehra kesinlikle haklısın çok daha yağlı gibi geldi bana.ağız sütümden de ilaç niyetine 20cc lik paketler yapmıştım ziyan olacak tüh:(zehra

normal taze sutunle karistirip vermeyi denesen? yazik, ziyan olmasin, o sut cok degerli dedigin gibi...


oyabes

benim de 1,5 aylık bebeğim şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde biberonla mama ve anne sütü alıyordu.  2 gündür ikisini de almıyor. sürekli beni emmek istiyor. sol göğsümden sütü çekmekte zorlanıyor, o yüzden hep sağıp veriyordum ama şimdi sağılmış  sütü de almayınca aç kalıyor. dönemsel olabilir mi?


oyabes

ogunel, az önce bu durumu anlattım doktoruma, "meme sapığı olmuş" dedi :)) beni emerken 30cclik enjektörler sağılmış sütümü de ağzının kenarından vermemi önerdi. İşe yaradı gerçekten de ama ben işe başlayınca ne olacak onu düşünüyorum kara kara.


olcameric

oyabes nasıl gidiyor emzirme?
bizimki almadı hiçbir şekilde sütler de ziyan oldu...o değil ben de işe başlarsam o zaman ortalık karışacak.


Cevaplamak için Üye ol