Doğumdan sonra ilk regl

Daphnes_Mum soruyor: 9

1 ay sonra doğum yapalı 1 yıl olacak ama ben hala regl olmadım hiç. Sizce normal mi?
Bunun sınırı nedir? Ne zamana kadar gelmediği takdirde bir hekime gidilmelidir?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Daphnes_Mum

Bende öyle duymuştum sütle bağlantılı diye. Şu ana kadar sütüm çok iyi geliyordu yeni yeni azalmaya başladı belki dediğin gibi 1-2 aya kadar gelir artık benimki de, aslında rahatsız değilim bu durumdan ama yine de insan korkuyor işte yolunda gitmeyen birşeyler mi var acaba diye düşünüyor. O zaman ben bir hekime görünmek için 2 ay daha bekleyeyim...


zeynepanne

dilek benim de ufaklık 10 gün sınra 1 yaşına girecek hala ne gelen var ne giden. doktorumu aradığımda emzirdiğim sürece normal olduğunu söyledi.
ilk kızımda 9 aylıkken olmuştum diye hatırlıyorum. bu ay ben de bir kontrole gideceğim.
aman şu yaz mevsimi de geçsin hele bir, ondan sonra olabilir, şimdilik memnunum ben.


blackcrow

nurturia'ya bayılıyorum. ne aklımdan geçirsem bakıyorum o anda birileri zaten bunu konuşuyor oluyor.  ilk günden beri sütüm çok az, ama ben ısrarla emziriyorum,  1 damla bile içse kardır diye.   8 ay oldu tık yok.  1 seneye kadar yolu varsa endişelenmeyeyim o zaman :)


efsun

Ben dogumdan 8 hafta sonra ilk reglimi oldum 14 ay emzirdim, benim doktor emzirmeyle alakasi olmadigini söylemisti ama bilemiyorum...
selencem

3.ayda regl oldum ben, tam sutumun bitmesine denk geldi.


berol

Oğlum iki yaşında ve sezeryan ile doğum yapmıştım. İlk regl 18. ayda oldu. Bende çok endişelenip 15. ayda doktora gitmiştim. Muayene ettikten sonra rahim duvarı kalınlığı vs.nin normal olduğunu söyledi 3-4 ay daha bekleyelim olmazsa tekrar gel dedi doktor. 18. ayda olunca sorun kalmadı. O nedenle bence endişe edecek bir durum yok ama doktorla da iletişim halinde olmakta fayda var her zaman.


aytude

benim de bir soum olacak bununla alakalı. Ben de henüz regl olmadım, regl olduktan sonra karın şişliği, kilo vs. gidiyor mu??


blackcrow

ben daha yeni oldum, henüz giden birşey yok valla. yemeği iyice azaltmadan, hareketi arttırmadan da gitmicek hiçbirşey anladım ben :)


Cevaplamak için Üye ol