İlk bebek hareketleri

1g soruyor: 9

22.haftanın içindeyim, bebeğimin hareketlerini hissedemiyorum. Doktor kontrollerinde oldukça sağlıklı ve hareketli olduğunu görüyoruz. Çevremde benden daha önde anne adayları var ve onlar 19haftadan itibaren kıpır kıpır olduğunu anlatıyorlardı... İlk hamileliğim, yaklaşık 6 kilo aldım.

'' Hareket ediyor mu?'' sorularına da ;''Hayır hissetmiyorum'' demekten hem sıkıldım hem de üzülmeye başladım.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


perihan

19.haftadaki kıpır kıpırlık bağırsak hareketlerine çok benziyor, ayırt edemiyor olabilirsiniz, biraz daha bekleyin, o içinizde büyüdükçe istemeseniz de yiyeceksiniz güm güm tekmeleri. Bir de minyon tipli karnı küçük insanlar daha çabuk hissediyor benim gördüğüm. Madem kontrollerde sağlıklı görünüyor, kendinizi üzmeyin, hayırlı doğumlar.


ritalar

ben de aynı durumu yaşadım sevgili glnrd. dr um bile ilk bebeğin bile olsa artık bu haftalarda hissetmen lazım. uzan, konsantre ol, izle dediyse de olmadı olmadı. "ne ruhsuzum yaaa.." ya kadar bile getirdim olayı. ama 1 süre sonra hissediliyor-ki cok hoş 1 duygu. şimdilerde göbeğim 1 o yana 1 bu yana gidip duruyo. arada dizimidir dirseğimidir yoksa kafasımıdır bilemediğim bölgeleri dıştan elimle cok rahat hissedebiliyorum. hiç kaygılanma, işte bak ben en güzel örneğim sana 8)


burcaksahin

glnrd geç hissediyor olma veya sakin bir bebeğe sahip olma ihtimalini de düşün!

Doktorum bana 18. haftadan itibaren hissedersin demişti ama ben oğlumuzun hareketlerini 23. haftada hissetmeye başlamıştım. O haftalar hiç geçmek bilmemişti ki sonucunu ne zaman alacağımı bilmeden bekliyordum.

Sonraki aylarda ise diğer birçok hamileden daha az hareketli geçirdik. Yaklaşık aynı haftalarda olduğumuz hamile bir arkadaş ile bir doğumdünündeydik. O 1,5 saat boyunca göbeğinde hareketleri hisseden ellerle dolaştı, ben ise 2-3 defa kendim hissettim :) Hatta "nazar deymesin diye uyuyor diyorsun değilmi" diye takılıyorlardı benimle! Oysaki oldukça sakin ve uslu bir bebeğim vardı, tabi sadece içerde!!!!


1g

Hepinize çok teşekkür ederim. Gerçekten içim rahatladı, gözlerimde doldu ayrıca :)

Sabırsızlıkla bekliyoruz o günü...1g

Yaşasın ve dün gece oğlum peşpeşe 4-5 kez içerden kendini hissettirdi.

Çok, çok güzel bir duyguymuş.
Okuduğum yazılardaki gibi 'Baloncuk patlaması'şeklindeydiler...  Darısı tüm isteyen anne adaylarının başına : )
zeynepanne

tam yazacaktım ki, hissettiğini okudum.
en güzel duygudur hamilelikteki. tadını çıkar.
anne karnında bebeğin hareketliliği hiçbirşeyin göstergesi değil ayrıca. çok hareketli-yaramaz, az hareketli-uslu olacak sanmayın sakın!


1g

Çok teşekkür ederim Zeynepanne :)
Yaramazda olsa usluda olsa onu şimdiden özlüyoruz ve bekliyoruz sabırsızlıkla.(Eşim benden de heyecanlı )


ritalar

hissetmiş olmana sevindim glnrd. çok ilginç bambaşka 1 duygu...


hatez

ben oğlumun hareketlerini en erken hissedenlerdenim sanırım 12 haftalıktı çok erken dedi herkes ama ben ayırt ediyordum, organların yer değiştiriyor odur dediler ama öyle değildi, nitekim ultrasona gittik orada bakarken döndü ve işte bu dedim, meğer çocuğum dönüyormuş o zamandan beridir çok az duruyor hareketleri maşallah, 22.haftadayım 3 haftadır dışardan bakıldığında minik minik çıkıntılar bile oluyor, herkes diyor bana çok kendini dinliyorsun bırakıver ama elimde değil ki benimde, çok mutlu ediyor insanı, çok güzel valla...


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 15

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,

Anadolu yakası alerji uzmanı 0