ümitköy/çayyolu kreş tavsiyesi

morpho soruyor: 10

Merhaba,
2012 doğumlu bir kızım var. Bu yaz kreşe vermeyi düşünüyoruz. İçimize sinen istediğimiz gibi bir kreş ne yazıkki bulamıyoruz. İş yerimiz ümitköy-çayyolu tarafında bu yüzden bu bölgede bir kreş arıyoruz.

 *Aradığımız kreş özellikleri herşeyden önce kurumsal olsun.  

 *Bir grupdaki çocuk sayısı 12 yi geçmesin mümkünse 10 olsun.

 *Öğretmenleri en azından 2 ya da 4 yıllık çocuk gelişimi mezunu olsun. En önemlisi de öğretmenler sabit olsun. Uzun yıllar orda çalışmış olması önemli bir kriter.

 *Toplam öğrenci sayısı ile kreşdeki temizlik elamanı sayısı tutarlı olsun.

 *Merdiven olmasın istiyorum ama bu çevrede neredeyse heryerde merdiven var. Bu yüzden  merdiven ne kadar az olursa ve dik olmazsa o kadar iyi.
 
 *Çocuklara hazır paketli gıdalar verilmemesi ve beslenmenin öneminin farkında olan bir kurum olması.
 
  * Öğretmenlerin işini, çocukları sevmesi ve hayat dolu olması. Bu da ancak müdürü ve ortamını sevmeyle ilgili bir durum. 

  * Yaz okulu olmalı.

Bir çok kreşe aslında gittim ümitköydeki ama genelde sınıfların sayısı hep fazlaydı. 16 kişilik sınıflarda çocuklar dirsek direseğe boyama yapıyorlardı. Açıkcası bu hoşuma gitmedi. Çocuk dediğin koşup oynamalı alanı serbest olmalı. İyi beslenmeli, mutlu olmalı. 

Bu koşullara uyan bir yer varmıdır bilmiyorum ama umarım bana yardımcı olacak cevaplar alırım. 

Umarım bu kreş olayı artık kafamda netleşir.

Şimdiden tüm annelere teşekkür ediyorum. 

Not: Önereceğiniz kreşde öğretmen tavsiyeniz de varsa isim olarak yazarsanız o öğretmen ile iletişim kurmaya çalışırım.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


GDB

Merhaba,


Ben de çok araştırmıştım, hiçbir kreş tam olarak içime sinmemişti, hepsinin bir eksiği oluyor. Ama size benim listemde üst sıralarda yer alanları söyleyeyim: Bizim Ev Anaokulu, IPS, Rota Çocukları-Ümitköy, Dadya Çocukları-Ümitköy, Anaçev, Yeni Ufuklar, Yuva Gelişim, Kezban Mercan Anaokulu. Bize tavsiye edilen, öğretmenin en önemli unsur olduğuydu, bu yüzden seçeceğiniz kreşte kesinlikle öğretmeni ile tanışın. Kolaylıklar dilerim.


morpho

Teşekkür ediyorum gdb. Evet kesinlikle öğretmen çok önemli.


xeinep

Merhaba;


Ben de kreş konusunda çok araştırıp öyle karar vermiştim ama işin içindeyken daha farklı  şekilleniyor her şey. Oğlum 1,5 dönem küçük şeyler beysukent'e devam etti. Sistemleri güzel, bir merkeze bağlı oluşları ve kontrol mekanizması olması benim için önemliydi. Sağlık  nedeniyle uzun bir ara verdik ve yeniden uyum sağlamak konusunda sıkıntı yaşadı oğlum, başka bir kreşe geçirmeye karar verdik. Ama kurum ya da öğretmen merkezli bir sıkıntı yaşamadık.
Şu an IPS'e devam ediyoruz. çok kurumsal bir yer olduğunu söyleyemem, butik bir okul ama benim oğluma iyi geldiğini düşünüyorum. sistemleri hoşuma gidiyor ama her annenin ve çocuğun beklentisi farklı.
Bir de Doktorlar var, oraya gönderip çok memnun olan arkadaşlarım var, bir görüşmenizi öneririm. Onların da sistemi oturmuş bir sistem. Okul içinde merdivenler var ama çocukların günü geçirdikleri ana alanlarında bu sıkıntı olmuyormuş. Geçişlerde de öğretmen gözetimi oluyormuş mutlaka.
kolay gelsin.


morpho

Merhaba xeinep,

Doktorlar Anaokuluna baktım.Beğenmediğim şey şu oldu sınıfları çok küçük ve sınıftaki öğrenci sayısı fazla.Öğretmenlerinin mezuniyet durumlarını bilmiyorum. Kendi içlerinde bir eğitim sistemleri vardı. 

Birde telefon ile bilgi almak için aradığınızda, telefonu açan kişi, kreşi belirten "Buyrun Doktorlar Anaokulu" gibi bir ifade kullanmadan "efendim diye" ev telefonu gibi açıyor. Bu tabi çok önemli bir konu değil ama nedense beni rahatsız etti.

Ama okul temizdi ve çalışanlar güleryüzlü idi. 

IPS e de bakarım teşekkür ederim.


morpho

Teşekkürler.serayinannesi

Slm ben kreş arayışına yeni başladım üstteki yorumların sonucunda hangi okula karar kıldınız acaba ben bugün us okuluna gittim müdüresi harika bi bayan ancak öğretmenler konusunda emin olamadım hala buralarda olan varsa tecrübelerinşzi paylaşabilirmisiniz


serayinannesi

Neşe erberk incek hakkında bilgisi olan varmı


sedefkorkmaz

Merhaba öncelikle önyargısız ve tavsiye olmadan gittiğim hergün önünden geçtiğim bir okul vardı Neşe Erberk İncek ... Harika bir okul tabi önce sadece 5 yıldızlı otellerde ki sunum ve içerik sorgularımıza da cevap kayıt oldukdan snr geldi tek kelimeyle ankranın en iyi okulu anaokulu . Velilerle gelen samimiyetim ve herkesin aşırı mutlu olması bana buralara yorum yazdırdı hatta ıkıncı bir cocugum olursa o da ablası ve kuzenleri gbi burada olacak . Ümitköyde ki o isim yapmış heryer bir çöp bilginizesedefkorkmaz

Eğitimleri çocukları sevmeleri içtenlikleri bambaşka bir tecrübe daha iyisi var mı diye sormuşsunuz daha iyisi ne ben bilmiyorum


kedilerinannesi

Biz neşe erberk incek velisiyiz, okulun içi güzel çocuklar mutlular ama İngilizce konusunda hala eksikler. Kurucuları hırslı bir kadın iyi işler yapmaya çalışıyor

çocuklara yaklaşımları çok güzel gözüm arkada değil öğretmenleri çalışanları gayet Güleryüzlü pozitif insanlar Cevaplamak için Üye ol