Detaylı ultrasonda bebegin kalbinde büyük arter transpozisyonu

eylul_elif soruyor: 5

21 haftalık hamileyim. 18. Haftada bebegin kalbinde parlaklık tespit eden dr. 20. Haftada büyük arter transpozisyonu olduğunu fark edip bir prof dr. a yonlendirdi. Profta teşhisin doğru olduğunu doğumu tam teşekküllü bir hastanede yapmam gerektiğinı doğar dogmaz bebegin kalp ameliyatı olması gerektigini soyledi. Şimdi hastane ve dr. Araştırıyoruz. Ayrıca bu ameliyatı olan çocuğunuz varmi neler yaşadınız bunu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


accessdenied

Bi bilgim yok ama sikintili bi hamilelik gecirdim. Ruh halini, endiselerini az cok tahmin ediyorum. Dilerim hersey sorunsuzca goz acip kapayana kadar olup biter ve saglikla alirsin bebegini kucagina.


sfka

Saglikla dunyayagelir insallah istanbulda isen siyami ersek hastanesi tavsiyem Allah sifa versin


neli2582

Merhaba çok geçmiş olsun gerçekten zor bir durum.Detayları çok bilmiyorum ama Diyarbakırda ikamet eden bir akrabımız hamileliğin aynı aylarında bebeğin kalp sorunu ile karşılaştı.Doktor kürtaj önermiş anne adayı kabul etmemiş.Doğumun Ankara yada İstanbulda gerçekleşmesi gerektiği doğar doğmaz ameliyat edilmesi gerektiğini söylemiş doktor.Annemiz doğumu normal bir hastanede Diyarbakırda yaptı.Doğumdan hemen sonra devlet acil helikopterle bebeği İstanbula nakletmişler doğumun 3.günü ameliyata almışlar.Ben malesef hastane adını hiç sotmadım Kadıköy Ümraniye cıvarı olduğunu biliyorum, hastaneden övgü ile bahsettiler hep.Ameliyattan sonra 2 ay cıvarı bebek kuavözde kaldı.Doktorlar daha doğmadan öncede ameliyattan sonra hiç bir umut yada olumlu konuşma yapmamış.Bu tür ameliyatlar şansmış, herşey olabilirmiş.Ameliyattan sonra bebekte çok balgam olmuş,Anne sütünü sağarak biberonla vermiş.Ben gördüğümde de emziriyordu zaten .Ben hastaneden hemen taburcu olunca gördüm bebek 2 aylık cıvarıydı emiyordu fakat balgamdan dolayı sesi çıkmıyordu hiç ağlayamıyprdu sessiz ağlıyordu.Hırıltısı vardı ve göğüsün ortası çıkıntılıydı orası hep öyle şiş çıkıntılı kalacskmış.6ay sonra ikinci ameliyatı olacakmış.Hersey başarılı gecse bile normal çocuk olamayacakmış.Hiç miktop kapmaması lazımmış,grip olmaması lazım vs komplikasyon oluşur yoksa.Sürekli kullanacağı ilaçlar vardı.Suda eritip ödem attırınca ve kan dolaşımı için ilaç veriyordu.Hangi şehirdesiniz bilmiyorum,Devlet hastanesine gidin bence orda sizi yönlendirirler zaten.


eylul_elif

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zorlu bir süreç bizi bekliyor inşallah Allahın izniyle atlatcaz.


aydinlik_2019

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun çocuğunuz şu anda nasıl? O süreçleriniz nasıl geçti? Nerde ameliyat oldu bebeğiniz ve kaç gün yoğunbakımda kaldı? Cevaplamak için Üye ol