lütfen yardım edin!! oğlum anaokuluna gitmek istemiyor

MEDUSA23 soruyor: 10

okula başlayalı daha 3 gün oldu ama benim sorunum oğlumdan çok öğretmeni. ilk günden beri sürekli hareketli bir çocuk oluşundan şikayet ediyor, almaya her gittiğimde kapıda bir sürü şikayet diziyor. - çok hareketli, - etkinliklere katılmıyor, -sınıfın düzenini bozuyor ve daha bunun gibi sözler. sanki ilk günden mucize bekliyorn ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım. :-(( 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ayberke

Bence bu zihniyette olan bir yere cocuğunuzu göndermeyin .Başka alternatifler düşünün.Daha ilk günden şikayet olursa ilerisini düşünemiyorum.Zaten çoçuklar için zorlu bir süreç öğretmen şıkayet ederse nasıl alışsacak nasıl eğlenecek çoçuklar.


betulum

bence de ilk günden şikayet çok saçma.koca kadın, hem de öğretmen.. çocuk yabancı insanların içine giriyor ilk kez, elbette yabancılık çekecek, bilmiyor mu bunu?bence sen de onu yönetime şikayet etmelisin.zaten çocuğun henüz uyum sürecinde.3 gün dediğin nedir ki,aylarca bu sorunu yaşayan var.ben de kızımı bir ay evvel okula verdim.şükürler olsun hiç ağlamadı,sızlanmadı.çok da uyumlu bir çocuk olduğunu söylüyor hem okul yönetimi hem de öğretmeni.her çocuk bir olmaz tabi.bence biraz daha ılımlı yaklaşmalı öğretmeni.yani çocuğun durumu normal bu şartlarda, ama öğretmen saçmalamış biraz kısacası..


hande_g

yetkin ve etkin bir öğretmen olsa,
3 gün önce okula başlayan bir çocuğun alışma sürecinde daha başına buyruk davranacağını bilir, üstelik her çocuğun hareketli olması gerektiğini ve olacağını bilir. ve en önemlisi şikayet etmek yerine çözüm bulmaya, oğlunuzun nelerden hoşlanacağını nelerle ilgileneceğini bulmaya çalışır. bu sayede de onunla düzgün iletişim kurup vakit geçirir..

çok kaba bir tabir olacak ama anaokulu sahibi olarak, hasta oluyorum böyle öğretmenlere..

üstelik bizler vitrine koyup yalnız tozunu almak için yerinden kıpırdatılacak süs bebekleri yetiştirmiyoruz.. tabii kii çocuk dediğin hareketli olacak...


CokBilmis

Bırakın öğretmeni, benim iş yerinde bir iş arkadaşım sürekli böyle benden şikayet etse, işe bile gitmek istemezdim sanırım.


AOA

Sizin yerinizde olsam 1 gün yollamazdım o okula. Hareketli, etkinliğe katılmıyor vs. ise, bu onun görevi. Çocuğu gruba adapte edebilmeyi bilmeli. 

Hangi okul acaba? MEDUSA23

öğretmenle bugünde konuştum eğitim vermesi gereken kişinin kendisi olduğunu, ve şikayetlerini oğlumun yanında yapmamaını söyledim. Bana kalırsa yanında şikayet etmesi nedeniylede oğlum okula gitmek istemiyor. Her sabah ağlıyorkarşılıklı bir memnuniyetsizlik var. Bakalım biraz daha sabır dedim kendi kendime. bu konuşmadan sonra umarım düzelmeler başlar. Aslında esas sorun şehir dışında olmam nedeniyle okula biraz geç başlaması. diğer çocuklar uyum sağlamış oysa uyum sürecini oğlum daha yeni yaşıyor. 


ayberke

geçen sabiha paktuna bir çoçugun kreşe alışıp alışmadığını belirlemek için 6 hafta lazım demişti.


selenn

yaaa bu şekildeki bi yaklaşımda olan bi öğretmenden ne bekliyebilirsinizki zaten yerinizde olsam asla o okula göndermezdim aklım hep oğlumda kalırdı oğlunuza kötü davranıyo olabilir buda soğumasına neden olmuş olabilir  bu tür davranışları göstermesi normal bence yeni bi ortama girmiş alışma sürecini beklemeli öğretmeniniz ama o 3 günde çocuğunuza okulu sevdirip alıştırıp güzel vakit geçirmesini sağlayacagına şikayet ediyor valla bence pek sabredilecek bi yanı yok durumun...ikicocukannesi

devlet okulu mu?

ogretmen her sey demek. once ogretmenle iletisim kurmaya calısmanızı onerecegim nacizane.

kolaylıklar diliyorum.


MEDUSA23

evet devlet okulu zaten özel olsa bukadar rahat davranamazdı. eğer ögretmenin ters bir davranışı olsaydı oğlum kesin söylerdi ve bunu gitmemek için bahane olarak kullanırdı çünkü gittiği yerlerde yaşadıklarını hep anlatır. Oğlumun gitmek istememesinin nedeni bana aşırı düşkün olması beni sürekli yanında olmamı istiyor. bu düşkünlüğü yüzünden ileride sorun yaşamasından korkuyorum

 Cevaplamak için Üye ol