yardımcı

edamira soruyor: 10

arkadaşlar kızıma bazen bakmakta zorlanıyorum.yardımcısı olan var mı aranızda neler yaptırıyorsunuz?nasıl oluyor?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


selencem

Eğer tek başınıza bakıyorsanız ben yardımcıyı öneririm. O ev işleri yapar, siz bebekle ilgilenirsiniz. Yorulduğunuzda bebeği 1-2 saat ona bırakıp uzanabilir, dışarı çıkabilirsiniz. Tabi ki güveni sağladıktan sonra.


CokBilmis

Benim de yardımcım var.

İlk 1 yıl ben bebeğe baktım, o da ev işlerini yaptı. Tuvalete girerken, banyo yaparken ya da hastayken yardımcıma emanet ettim.

Ayrıca her hafta 1 gün annem işten çıkıp geliyor ve geceyi yanımda geçiriyor. O gecelerde de eşimle dışarı çıktım ya da bebeği anneme emnaet edip dinlendim.

2. sene çalışmaya başladım. Çoğunlukla evden çalışıyorum. Haftanın 4 günü bakıcı bakıyor kızıma. Sabah 10 gibi bakıcıya bırakıyorum, akşam da 18.00 gibi kızı teslim alıyorum. Ben de b arada arka odada çalışıyorum ya da iş yerime gidiyorum.

Kızım uyurken bakıcımız ütü, yemek filan yapıyor.

Pazartesi ve cuma günleri yarım gün ben kızımla dolaşmaya çıkıyorum. O saatlerde de bakıcımız ev temizliği yapıyor.

Yoğun dönemlerimde annem de gelmeye devam ediyor.

Bir çocuğa bakmak için 1 köy lazımdı, değil mi? :)


polen

benim de yardımcım var.adı üstünde yardımcı,ben nerede yetişemezsem oraya yetişiyor.sabah kızım uyanınca mamasını içince kayınvalidem alıyor,uyuyuncaya kadar bakıyor.8 de yardımcı geliyor,biz uyurken kahvaltıyı hazırlıyor,oğlum kalktıysa ona kahvaltı yaptırıyor.kızım uyandıysa onu oyalıyor.biz kahvaltı ederken evi toparlıyor,çamaşır vb uğraşıyor.ben dışarı çıkacaksam kıza bakıyor.uyutuyor,gezdiriyor evde.çocuklar uyurken ütü,yemek,temizlik gibi şeyleri hallediyor.genelde birimiz süpürüp birimiz silip hemen bitiriyoruz temizliği.
yardımcım dürüst birisi,evi ,çocukları bırakıp dışarı çıkabiliyorum.ufak tefek eksikler,hatalar olabiliyor,ama dürüstlük önemli benim için,çok mükemmeli beklemiyorum.
bir de evde arkadaş oluyor insana,yani benimki öyle.haddini bilir,ama bazen de oturur karşılıklı kahve içip muhabbet ederiz.


ZeynepYenice

verilen yardımcı ücretleri ne kadar acaba? bugünlerde bende artık hiç bir şeye yetememeye başladım :(


CokBilmis

Yalnız bırakmamanı tavsiye ederim. Saniyenin binde biri gibi bir aralıkta ağzına yerde bulduğu halı tüyü topağını atabiliyor mesela :) Yanında da olsan engelleyemezsin ama hiç değilse ne olduğunu görüp anında müdahale edebilirsin :)

Sen yanında değilsen bile onu görebilecek mesefade başka biri yanında bulunsa iyi olur bence.b3eriberi

merhaba ben ankarda gündelik temizlik işine gitmekteyim haftada birkaç işim var  boş günlerrimi doldurmak isterim güvenilir insanlarla çalışmak isterim  işimde temiz ve titiz çalışırım linktede gittiğim insanlar var saolsunlar memnuda kaldılar yardımcı aryanlar bana burdan yada linkte telim var ordan ulaşab,ilirler teşekkürler


angel75

merhaba bahcesehir tarafinda gunluk is ariyorum.


maviboncukk

Benim de yardımcım var. 600 $+ 100 tl yol parası veriyorum. Haftanın 6 güni geliyor. Bebeği ben yedirip uyutorum. Temizliği ve yemeğio yapıyor. Parka da o götürüyor.maviboncukk

Yaz kıs hergün en az iki saat parktalar


maviboncukk

Evdeyken decoğunluk o oynuyor. Banyoyu birlikte yaptırıyoruz.Cevaplamak için Üye ol