Doğum sonrası korunma / mirena spiral

Ayliz soruyor: 5

merhaba arkadaşlar,

doğum sonrası emzirme döneminde doğum kontrol hapı kullanılamayacağından, aranızda mirena adlı spirali kullanan var mı merak ettim. Benim regl kanamalarımda yoğun olduğundan faydasını göreceğimi zannediyorum ama aranızda kullananlar varsa ve  tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Tunam10

hamilelikten önce yoğun regl kanamam vardı. Beraberinde de kansızlık+demir eksikliği+migren. Doktorum bebekten sonra Hormonlu spiral taktırmamın bu sorunumu çözeceğini söylemişti. Bunun üzerine bende araştırmıştım. Normal spiralden daha güvenli ve dezavantajlarının daha az olduğunu öğrenmiştim. Sadece biraz daha pahalı ve sağlık sigortaları karşılamıyor. Doğum sonrası düşünüyorum. Açıkcası doktoruma da bu konuda güveniyorum. Özel Göztepe Hastanesi Gülşen Barçinli'den bilgi de alabilirsin. 02165654065 Hastanenin numarası.

Tabi tecrübe edenler varsa ben de cevaplarını merakla bekliyorum.


Ayliz

Cevabınız için teşekkürler, ayrıca rahat bir doğum ve sağlıklı, hayırlı bir evlat dilerim.

Benim de en çok merek ettiğim yazıldığı gibi regl rahat bir hale geliyor mu ve herhangi bir yan etkisi var mı?


nesejoy

bana da doktorum bunu onerdi, spiral takacagim zaman tercihim bu olacak sanirim. arkadasim kullaniyor ve cok memnun. adet kanamasini tamamen bitirmisti onda. 


Ayliz

Merhaba Neşe Hanım,

Cevabınız için yine çok teşekkür ederim.


Ayliz

Merhaba,

İstanbul'da özel muayenehanelerde 550 - 700 TL arası değişiyor ki, bu miktar bile yüksek geliyor bana.  Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz?Cevaplamak için Üye ol