Havuz bonesi

akasya2213 soruyor: 8

Merhaba, herkese iyi pazarlar

Oğlum bu yıl ilk kez kapali havuzda yüzme etkinliğini deneyimleyecek. Öğretmen saçı ıslanmasın diye silikon bone almamızı önerdi. Aldık silikon boneyi evde bir deneyelim dedik cocuk hiç rahat edemedi. Anne işkence gibi diyor:) bizde birde ekstra bir durum var ben de öyleyim sıkı dar şeylere hiç tahammül edemem. Mesela şu skinny jeanler varya çok heves etmisimdir ama yok bir kere denedim ben tüm gün onunla durursam bunalıma girerim:) neyse çok uzattım. Yüzme konusunda pek de bilgi ve deneyim sahibi olmadığım için  fikir almak istedim bunun rahat olani yok mudur?? Silikon olduğu için mi böyle hepsi mi böyle yoksa? Ne yapabilirim? Bir çözüm bulmalıyım.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


iven

Merhaba,

Bizde de benzer bir durum var ve bende çok araştırdım. Bizimkinin saçı çok uzun ve gür olduğu için havuzda hareket ettikçe bone sürekli kafasından çıkıyor ve tüm saçlar ıslanıyor, uzun ve gür saçıda kurutmak baya uzun sürüyor. Bu nedenle uzun süre araştırdım, büyükler için olan silikon boneden kullandık ama durum aynı malesef sürekli çıkıyor. Birde lastikli kumaş boneler var bunlar saçın ıslanmamasını önlemiyor sadece havuza saç dökülmemesine yarıyor. Elastik kumaştan yapıldıkları için sıkmıyor ve rahat ama dediğim gibi bizim için saçın ıslanmamasıda önemli bir durum olduğundan değişen birşey olmadı.  


akasya2213

yanıtınız için teşekkür ederim. aslına bakarsanız bizim için de saçın ıslanmaması önemli. şart değil ama öğretmenimizin ricası. çünkü 15 kişiler ve daha çok küçük oldukları için öz bakım konusunda öğretmenimiz sağ olsun yardımcı oluyor tabi böyle olunca 15 çocuğun saçını kurutmak hiç de kolay olmuyor. biraz daha araştırayım bakalım. olmadı mecburen kumaş alacağım. çocuk rahat edemeden eğlenemez çünkü.guta

Merhaba,

Decathlon da slikon kaplamalı bez boneler var. İsterseniz onlara bir bakın, çocuklar daha rahat takıyor. Hiç saçı ıslanmaz diyemem ama bez boneden iyidir bu açıdan.
akasya2213

guta teşekkürler...ben de decathlon dan aldım. ama öğretmen öyle yönlendirdiği için direk silkon olanı aldım. keşke sorsaydım. neyse bir daha ki gidişime mutlaka soracağımç

tekrar teşekkür ederim


guta

rica ederim :)


Damla

Silikon olanların da bazıları daha esnek ve yumuşak. Ben kendimde farklı boneleri denediğim zaman bariz farklar görüyorum. Hepsi sıkıyor ama biri alnıma bası yapıp başımı ağrıtırken diğeri daha tolere edilebilir olabiliyor. Arena, speedo gibi yüzme ekipmanlarında daha bilindik spor markaların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Decathlonun silikon bonelerini denemedim. Büyük bir spor mağazada esnetip karşılaştırarak bakabilirsiniz.


akasya2213

teşekkürler damla hemen inceliyorum.


Cevaplamak için Üye ol