Güneş kremi

Demgul soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar çocuklarınıza güneş kremi hangi markayı kullanıyorsunuz? Ve kaç faktör? İki yazdır mustela 50 faktör alıyordum ancak sürümü çok zor oluyordu.ayrıca yüksek koruma yüksek kimyasal diye yazılar okuyunca kafam karıştı sizce 30 fak dahamı iyi? Sürümü daha kolay önerebileceğiniz bir krem var mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


bellroad

cocuk doktorumuz nerolinn gul kremini onerdi, ama icine sinmeyen anne modeli olarak coppertone aldım 30+ faktor, en zararsızı o diye arastırmıstım.


kayaveannesi

ben de bunu düşünüyordum son günlerde, iyi ki sormuşsun :)


yaseminyg

Sebamed 50 faktör sprey kullanıyoruz


nazveannesi

Uv korumalı t-shirt kullanmayı daha çok tercih ediyorum. t-shirtte giydirsem yinede sadece omuzlara ve açıkta kalan bacaklara trukid 30+ kullanıyorum.


Betul_lalezeynep

coopertane çocuk kullanıyoruzdenizberke

sebamed kullanıyorum bir de babe nin 50 faktörlüğüni tavsiye ederim


nynnoa

Susam yağı kullanıyorum 35 faktör koruma sağlıyor, kokusu kötü biraz ama içine birkaç damla lavanta yağı damlatıyorum. http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Saglik/2013/08/13/susam-yagi-gunesten-35-faktor-koruyor bunun dışında daha birçok yerde makaleler var okuyabilirsiniz. Temel kural olarak yiyemediğim hiçbir şeyi tenime sürmüyorum ve elbette kızlarım için de aynı kural geçerli. Tavsiye ederim gerçekten işe yarıyor :) 


anneysen

Trukıd bence piyasadakılerın en dogalı en ıyısı...gecen yıl kullandımgonca_c

Neutrogena 70 faktör, spreyli.


egokce

kullanmıyorum bence çok zararlı özellikle yüksek faktçrler çok daha zararlı bence öğlen çıkarmayın şapka ve tişort giydirin bu kimyasalların zararı çok losyon krwm dahi sürmem bebeğime ben o çok değerli pekçok yerde uzmanlar kullanmayın diyo zatende 50 70 filan çok fazla ve zararlı lütfen anneler araştırınCevaplamak için Üye ol