doğum ikramları

olcameric soruyor: 10

Merhabalar doğuma az zaman kaldı ve henüz hastaneye ve eve gelecek konuklara ne ikram edebileceğim konusunda hiçbir fikrim yok.Kalıcı birşeyler de olabilir bebek çikolatası falan da...ama yelpaze anladığım kadarıyla çok geniş...Tecrübeli arkadaşlardan öneri alabilir miyim?

Bu soruyu cevapla


40 Cevap


didoba

Biz de doğumda bebek şekeri ikram ettik. 2 tür yaptık şekerleri hastanedeki daha düşük maliyetli basit bişey oldu organze tülün içine mavi badem şekerlerinden koyup kristal emzikle bağladık. eve gelenler için hasır mavi patikli bi şeker hazırladık. eve gelenlere annem ikramlıklar hazırlamıştı ve tabiki çam fıstıklı lohusa şerbeti.


Tunam10

aa Kadıködeki Hacı Bekiri biliyorum. peki bu kolay bozulan birşey mi? ne zaman temin etmeli?


yasemin_ekin

Kolay, kolay bozulmuyordur herhalde Tunam. Bildiğin şeker ama kalıp halinde. Bence şimdiden alabilirsin. Çok emin olmak için yine de alırken sorarsın Hacı Bekir'e. Erken almanın tek dezavantajı şu olabilir: eğer tadını seversen, yapar yapar içersin, misafirlere kalmaz, ehehehe :))


qwertyaszxcv

ben yasemin_ekin'in dediğini çok beğendim. buralarda bulabilirsem alayım o loğusa şekerinden, canımda bu aralar şerbetimsi şeyler istiyordu yapar yapar içerim artık.


Tunam10

hehe bende bahaneyle h.sonu aldırayım ayol kocişe. benimde canım istedi şimdi. içine tarçın,fındık mı koyuyorduk?



olcameric

herkese merhaba!!  

cevaplar için sağolun varolun fakat ben ben soruyu sorup cevaplarına bakamadan , ani bir şekilde normal doğuma gittim:) Çok acayip hazırlıksız yakalandım:( oğlum  3 hafta erken gelmeye  karar verdi. 

Neyse  hastane faslını çikolatalar ile atlattık...

ev içinde iki ayak bir pabuçtaydı ama yapacak bişey yok, hazır kurabiyler ve böreklerle geçiyor:( ikinci çocuğa inşallah bu cevaplarınızdan faydalanırm :D


aylis

GÜLE GÜLE BÜYÜTÜN BEBEĞİNİZİ. SİZ VE BEBİŞ İYİ OLSUN DA GERİSİ AYRINTI.


olcameric

çok teşekkürler aylis!



Tunam10

tebrik ederim ogunel. meriç bebek iyidir inşallah.bende telaş oldum şimdi. her daim hazır olmak lazım sanırım. sen 37. hafta da mı doğum yaptın şimdi?


EmineKartal

tebrikler ogunel, inşallah her şey yolundadır...
ikramlar mühim değil, siz iyi olun da...



Cevaplamak için Üye ol