Evde oglen uykusu ama nasil?

PembeTavsanim soruyor: 9

Oglen uykularini nasil duzenli hale getirebilirim? Siz nasil yapiyorsunuz benim kizim sadece disarda pusette geziyorsa uyuyor. Evdeyken oglen uyutamiyorum uyumak istiyor ama olmuyor.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


jildando

evin içinde pusette uyutmayı deneyebilirsiniz. Uyuyuncada eğer uyanmazsa yatağa aktarabilirsiniz ya da kalır pusette.


PembeTavsanim

Yatagina koyup kendi kendine uyuyan bebeklere gipta ile bakiyorum :) su ana kadar hic oyle uyumadi belkide ben kararli olamadim yarindan itibaren deniyim belki o sekilde uyur , uyumazsa eski yonteme devam:) Tesekkur ederim cevaplariniz icin.


BASKAR

ben uykusu geldiğinde omzuma yatırıyorum bir süre eee-eee ya da hafif melodi sesi çıkararak mayıştırıyorum,omzumda gözleri kapanmaya başlayınca yatağında koyup karnını pışpışlayarak uyutuyorum bizde sorun 2 saatte bir uyumak istiyor uzun süre uyanık kalamıyor eskiden bu süre daha da kısaydı sanırım zamanla bu süre de uzayacak uykusunu takip edin eminim onunda belirli periyodlarda uykusu geliyordur gözleri küçülüyor kızarıyordur kulaklarını ovuyordur v.b. kolay gelsin


kuzah

cok yeniyim 5A dediği bes aylık heralde degil mi...tam zamanıdır alıstırmanın..hep aynı saatte yatıracaksınız, hiç şaşmayın, yedi de sabah kalkıyorsa dokuzda yarım saat/kırkbes dakka kadar uyumalı ve onıkı bucuk gibi ıkı bucuk saat kadar.. sonraa aksam ustu tekrardan bes bucuk gibi kırkbes dakka ve gece dokuz gibi yine yatak...bu sistemde(tabii yaklasık olarak) bir iki haftada alısır, yatırmadan once biraz yorulması gerekli tabii... her gun aynı saatte yataga koyup masallar ninniler hafif pıspısla sonra alıstıkca onları da azaltın ve kendi kendine uyur zaten ..aslında sallamaya falan hep biz alıstırıyoruz malesef.

bir de yanına uyku nesnesi daha ilerde  de işinizi kolaylaştırır bir battaniye yada bir bebek...yumuşak tabii...hangisini seçerse ve mümkünse iki tane olsun, kaybolur veya kirlenir diyePembeTavsanim

İste bizimkine masal pispis ninni islemiyor:)) hergun ayni saatte yatiririm tamam, yatirmadan evvel yorarim o da tamam ama uyumazsada uyumaz bizimki. Bilemiyorum ki oglen uyutma rutinim ne olabilir cunku o da uyumak istiyor huysuzlaniyor gozlerini ovuyor ama uyumuyor .


CokBilmis

Bence pusetinde uyuyorsa, bunun keyfini sürün, başka töntem aramayın :)

Kendi kendine uykuya dalmayı öğrenmesi önemli elbette ama öğlen başka, akşam da başka yöntemle uykuya dalabilir.

Benim kızım da kendi kendine uyuyordu. Misafirliğe gittiğimde, dışarıda olduğumuzda çok zorlanıyordum. Çingene beşiğinde uyumaya alıştırınca bir hayli rahatlamıştım. Ama en rahatı pusetinde uyuyan bebektir: Misafirliğe gidersiniz, uyku saati gelince pusetine yatırırsınız. Tatile çıkarsınız, havuz başında pusetinde uyur. Pikniğe gidersiniz, kalabalıktan biraz uzaklaşıp pusetini ileri geri sürmek yeterli olur. Yaz gelince hayır dua edersin bana :)

Sırf misafirlikte uyutmak için ucuz ve hafif puset alıp yanında taşıyan arkadaşlarım vardı. Yaz gelince parka çıkarsın, kızı da pusette uyutup açık havada kahveni içer gazeteni okursun.

Bence öğlen uykusunu pusetind euyumaya alıştırman senin hayrına olur :) Hatta açık havada uyumayı seviyorsa, uyuduktan sonra balkona çıkart, orada uyusun. Bağışıklık sistemi için de harika olur.

Kendi kendine uyumayı da gece uykusunda öğretirsin.


PembeTavsanim

Cokbilmis valla yazdiklarin tabiri caizse beni gaza getirdi zaten dr um da sana paralel seyler soyledi dun , evet ya uyusunda pusette uyusun disarda huysuzlanmiyor bu sayede:) Cevaplayan herkese tesekkur ederim.


PembeTavsanim

Belki pusette ayni saatte uyursa ki oyle oluyor genelde evde de o saatlerde tipki soylediginiz gibi uyuyakalabilir belki aslinda su oglen uykularini duzene sokmak kadar istedigim birsey yok su aralar. Yatagina biraktigimda ihhh ihhhh diye gittikce kuvvetlenen yakinma sesleri cikariyor ama aslinda biliyorum bu sesi uykusu oldugundan yapiyor gozlemledim yani bu seslere goz yumup sizmasini bekleyebilirim yada kucagima alip sallayip uyutabilirim ama o zamanda kikir kikir guluyor yada uyuttum diyelim sansa yataga koyunca uyaniyor. Yakinma seslerinede kayitsiz kalamadigimdan solugu pusetle sokakta aliyoruz


PembeTavsanim

Gece uykusu sorun degilki ,yukarda belirttigim gibi sorun olan oglen uykulari; yoksa gece uykusuna daldiginda bizimkide uyanmiyor uyanirsada gayet rahat bir sekilde kendisi dalar.Transfer olma durumu varsa ayni sekilde etkilenmez. Kucagima alma amacim da herhangi bir haz kaynakli degil yakinmasini sona erdirmek ki zaten yine yukarda belirttim bu davranis yani kucagimda sallama girisimim onu guldurur uyutmaz , uyursa sansa uyur uyuyacagi vardir uyur.Zaten benim kizimda anneme sarilim onun kokusuyla uyuyayim romantikligi de yoktur dolayisiyla uyku onun icin benimle sikisikiya bagdasik bir kavram degil. ( bu yakinma seslerine de kulak tikamamam ilerisini dusundugum icindir)

Aiswarya Rai ( nick inin sonunda bunu goresim geliyorda:))yataga birakmakta sikinti yokta sonrasindaki yakinma seslerine kulak tikamamda sorun var galiba :) yani sanki uyumak istiyorum ama burada degil der gibi:)


Cevaplamak için Üye ol