Balık

araf_01 soruyor: 10

oğluma bugün balık çorbası yapmak istiyorum ama araştırdığım kadarıyla balığın alerjik bir besin olduğunu öğrendim..Geçenlerde balık tattırmıştım kendisine ama bir sorun olmadı zaten yediği üç küçük parça onlada reaksiyon gösterirmiydi bilmem..Şimdi kararsız kaldım çorbayı yapsammı çünkü onu öğün olarak yiyecek yoksa yapmasam mı bir zararı olurmu..Balık olarak somon balığını çorbasına koyacağım bilgilendirirseniz sevinirim

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nnunnis

Daha  önce yedirdiyseniz sorun olmaz yapabilirsiniz.


ozgurcan

balık guzeldir.. balık yemeli, yedirmeli :)


araf_01

bencede güzeldir oğlumu bu tattan mahrum bırakmak istemem:)Umarım bir sorun

 olmaz


Sanemm

Neden çorba onu anlamadım. Somon kullanacaksanız buharda 15-20 dakika pişirin, yanında garnitür olarak sebze kullanarak verebilirsiniz. Biz o aylarda balığı direk buharda pişirip veriyorduk, dişi olmamasına rağmen gayet güzel yiyordu. İlk önce azar azar yedi daha sonra kendisi daha fazla talep etti. Sanırım bu yüzden balıksever bir oğlum var :)


Smryna06

http://www.gurmebebek.com/balık-186

Cok faydali bir site, hazirlayanlarin eline saglik.
dilammm

Başlangıçta dil balığı ile başlamıştık, çok faydalı olduğunu söylemişti doktorumuz. Somon da çok sık verdim. Benim kızım balığı sevmiyordu o aylarda malesef mecburen çorba olarak verdim.  Maydonoz ve limon kullanarak kokuyu hafifletiyordum ancak yiyordu. fena da olmuyordu aslında tadını bakmış beğenmiştim:) Çorba da alternatif olabilir yani bence.


ozgu_naz

en hormonsuz protein kaynağı.haftada 3 gün yediriyorum yazlıkta.taze taze olta balıkları geliyor teknelerle.daha küçükken sadece çipura veriyordum ama şimdi sardalyayı bile kılçık korkusu olmadan yediriyorum.seviyorsa afiyetle yesin.araf_01

dün çorbayı yaptım ve oğlum severek içti sonrasında da bir sıkıntı olmadı..çorba haricinde fırında yada buharda vermek isterdim ama daha o denli katı beslenmelere geçemedik yiyeceği en fazla 3-5 küçük parça olacaktı sonrasında sıkılıyorda o da yeterli olmayacaktı o yüzden çorba daha faydalı geldi bana içine patates havuç v.s sebzelerini de ekledim hem balık hem sebze yemiş oldu böylece tavsiye ederim..


Sanemm

Elbette çorbada faydalıdır ama ''daha o denli katı besinlere geçmedik'' tutumu çok geç geçmenize bu nedenle de parçalı yiyememe problemine neden olabilir. 
Cevaplamak için Üye ol