yoğurt makinası

nilguncin soruyor: 10

yoğurt yapma makinası alıcam arkadaşlar tavsiyesi olan varmı?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


maramara

mikrodalga kısmını anlayamadım? çalıstırıyor musun? evet se kac derece ve dakıka?


nilguncin

yoğurudu ısıtıp mayalıyorum havluya sarıyorum mıkrodaldaya sabıt ısıda klaması hava sirkülasyonuna ugramasın dıe koyuyorum aynı sekılde fırınada koyulabılır yanı calıstırmıyorum bı deneyın bakalım sonucunu yazarsanız sevınırım ınsallah sızınkıde guzel tutar.


maramara

hmmm anladım sımdı.ben de tupperware kaplarından var.ozellıkle yogurt ıcın almadım.baklıyat ıslatıyorum falan.onda da hemen sogumuyor.hıc yapmadım ama 4.aydan sonra yapmayı dusunuyorum.tutar ınsallah.


nilguncin

ben küçük ağzı kapaklı cam kavanoza yapıyorum hem daha saglıklı hemde bı yere goturecegım zaman daha kolay taşınıyo deneyın derım.


maramara

maya ne kullanıyorsun pekı?nilguncin

evde bulunan herhangı bı yogurt kullanıyorum vede ınek sutuyle yapıyorum.


maramara

hmmm annem şeker de katıyorsu 1 yemek kasıgı kadar.offf offf gene basladı ben de bu ek gıda sorunsalı.... buyuk oglan hala yeme problemlı ınsallah kucukte basarırım.resmen kendımı sucluyorum bu konuda.onda da pınpırıklendım ettım olmadı basaramadım.


nilguncin

inşallah bunda olmaz korkmayın ben seker koymuyorum zaten kılolu bı oğlum var ayrıcada yogurdun tadını oldugu gıbı ogrensın ıstedım cok sukur yedı tabı yemese her careye basvururdum ama sorun olmadımaramara

şeker mayalanması ıcınmıs ama.soyle kı 2kg sute 1,5 yemek kasıgı gıbı.ya da 3 kg sute 2 kasık gıbı.tat vermesı ıcın degıl.kalıp gıbı olması ıcınmıs :)))


nilguncin

ben 1su bardagı kadar yapıorum hergun taze taze mayalıyorum gayet kıvamlı oluo valla.Cevaplamak için Üye ol