Sağlıkocağına bebeğin gelişimini bildiriyor musunuz

Yenidenanne soruyor: 9

Bebeğimizin aylık kontrollerini ve aşılarını özel bir hastanede yaptırıyoruz. Bağlı olduğumuz sağlıkocağındaki aile doktorumuzla beraber çalışan hemşire hanim bizden kontrole gittikten sonra bebeğin kilosunu, boyunu, baş çevresini ve yapılan aşıları kendisine bildirmemizi rica etti.

Bu genel bir uygulama mıdır? Kontrolleri başka bir yerde yaptırsanız bile sağlıkocağına kontrol sonuçlarını bildiriyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


PinkPrincess

Merhaba,Bizde bildiriyoruz..Genel uygulama.


beyzabebek

hamılelık surecındede benı evde muayene ettıler ıkı sefer yanlıs hatırlamıyosam sımdıde bılgılendırme yapıyoruz bızde genel bır uygulama sanırım


angelique

onlar arayip sordukca cevapliyorum, kendi kendime aramiyorum, baska isim mi yok :)


Fundaaa

benim oğlum 4.5 yaşında,sağlıkocağında herzaman boy kilo değerlerini ( 2-3 ayda bir ) ölçüp kayda geçtiler.3 yaşından sonra bırakmıştık sanırsam...Geçen gün aile hekimimiz çocuğun boyunu kilosunu ölçeceğiz müsait bir zamanında getir dedi,demekki genel bir uygulama...perihan

Genel bir uygulama, aşı odasında ölçüm yapılacak aylar asılı.  Götüremediğim zamanlarda doktor ölçümlerini işletiyorum.


Yenidenanne

Teşekkürler, sevgiler


sevfurkereym

evet genel bi uygulama.eğer sağlık ocağı bebeğin gelişimini yada hamileliğini takip edemezse ceza alıyolar.o sebepten arayıp gelin diolar yoksa derlermi:)))hatta ilgilenmiyolar die şikayet bile edebiliyosunuz,sırf kendi iyilikleri için arıyolar:))

 


Defnemveannesi

sadece aşı zamanı arıyorlar getirin ya da yaptırdıysanız bildirin diyorlar onun dışında gelişimi takip etmiyorlar ve de sormuyorlar bize.


Yenidenanne

sevfurker, peki bebekle ilgili bilgileri kaydedip aşıları ve kontrolleri kendileri yapmış gibi gösterip daha fazla para almak için  kullanıyorlar mıdır?


Cevaplamak için Üye ol