Bebegınızın her burnu tıkandıgında doktora goturuyormusunuz

Demgul soruyor: 10

Bebegınız her grip olduğunda doktora goturuyormusunuz? Oğlum grip oldu gect ı dedık bır hafta sonra burnu tıkandı ama ateş oksuruk, iştahsızlık gibı bırsey yok.antibiyotik tedavisıde aldı ama tam anlamında geçmedi galiba iğne olmasını ıstemıyorum evde neler yapabilırım gecırebılmek için.soğuk buhar makinesini kullanıyorum, serum fizyolojık kullanıyorum başka neler yapmalıyım???

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


nilinmasali

Ben halini tavrını gözlemlerim,keyfi yerindeyse,öksürüğü,düşmeyen atesi vs yoksa evde takip ederim,ama sizin yerinizde olsam bir önceki rahatsızlıkta iş antibiyotik kullanma boyutuna geldiği için onun uzantısı olabilir diye düşünüp,doktorumuzla tekrar iletişime gecerdim,bi enfeksiyon varsa ve ilaca rağmen geçmediyse tedavi yarım kalmış demektir ,hastalık ilerleyip bronşite cevirmeden tekrar gidin bence doktora,burnunu acmak için yatagın bas ucuna ikiye bölünmüş kuru soğan koyabilirsiniz,banyo yaptırmakta çok rahatlatıyor gecmiş olsun..


nadia

keyifsizlik ve düşmeyen ateş olursa götürüyorum. onun dışında burun tıkanması, öksürük veya hafif ateş varsa götürmüyorum.


nadia

bir dakika soruyu cevaplarken dikkat etmemişim, 9 aylıkken burnu tıkanınca değil de öksürük olursa da götürüyordum :) şimdi onun da gereksiz olduğuna karar verdim çünkü doktorun da yapacağı bir şey olmuyor :)


hulia

benim kizim uc bucuk aylik dun aksam oksurukten yatamadi yavrum.bir haftadir burnu tikanip akiyordu serum fizyolojik verdi doktor ve hafif nezlesi var dedi neyse atlattik diye dusundum ama dun gece surekli oksurdu ve yatagindan kaldirip kucagimiza aldigimizda balgam kustu bugun yine goturecegim. sanirim ya geniz akintisindan kaynaklaniyor ya da reflusu var baska bise olabilecegini zannetmiyorum.benimkinde de ates olmuyor keyfi de yerinde ama aksamki oksuruk beni korkuttu.


dincelay

Ateşi varsa 37-38 ise 3 gün beklerim,39 falan olduysa hemen giderim.burnu tıkandı diye hiç gitmedim. Zaten onun da vereceği serum fizyolojik ve bir tane tedavi etmeyen sadece semptom giderim rahatlatın ilaç. Zaten bir süre sonra cocuğun bünyesini tanıyor insan.ateşi 39 olursa antibiyotik gerekiyor benim kızıma misal ama bunun altınday ise kendi geçiyor.fistikcik

Doktorumuz ancak ateşi varsa ve düşmüyorsa getirin der, yoksa gelmemizi gerekli görmez. Siz genel halinden, çok huzursuz olup olmadığından anlarsınız zaten doktora gitmenin gerekip gerekmediğini.


Demgul

Bebegım 33 haftalık doğduğu için çok evhamlıyım 1 ayda 3 kere grip oldu.okadar dikkat etmemize rağmen bukadar sık olunca üzülüyorum.Esım eğitim sektorunde çalışıyor doktor en son ona bağladı gelir gelmez kucağına alıyormusun kıyafetlerini değiştirmeden alma okullardan çocuklardan enfeksiyon taşıyor olabilırsın dedi.


nurus

inanmayacaksınız ama ben ateş ölçmeyi dahi bilmiyorum.dijital termometremizi aldığımızdan beri beceremedim ölçmeyi.1-2 kez hastanede ölçüldü ateşi kızımın o da su çiçeği ve el ayak virüsü olunca mecburen kontrole götürünce ölçüldü.


sadece alnına,el içlerine ve koltuk altlarına bakıp sıcaksa galiba ateşi var diyorum.gripte oldu,nezlede.1 şişe calpol ü bitirmedik daha toplasak.sudafed i de evde bulunsun diye aldık.

burnu akıyor,hapşırıp tıksırıyor.beni halen emdiği için iyi gelir diyorum.geceyi rahat geçirsin diye de yatarken en halsiz gecede 1 kaşık calpol veriyorum.daha 1 kez bile antibiyotik almadık.umarım uzun bir sürede almayız.

burundur bu akar,tıkanır.otribebe alın eczaneden.serum fizyolojik ile temizleyin.aksın ki rahatlasın bebeğiniz.ama her nezlede götürmeyin derim ben.boşuna ilaç yüklemesi,yazık..yavuzveanne

burun tıkanıklığı için ben de uzun süre serum fizyolojik kullandım..şimdi okyanus suyu kullanıyorum o daha iyi ve uzun süreli sonuç veriyor

 


CokBilmis

Antibiyotikler barsak florasındakı yararlı bakterileri de öldürdüklerinden, bağışıklık sistemini olumruz etkilerler. Bu nedenle antibiyotik kullanılan hastalıkların hemen arkasından başka bir hastalığa yakalanma ihtimali çok yüksektir.

Bence ilaç taraftarı olmayan, kan testi yapmadan antibiyotik vermeyen bir doktor bulun ve ona danışın.Cevaplamak için Üye ol