Çocukların kaybolmaması için önlem ?

sunny soruyor: 2

Merhaba, çocukların kaybolmaması için ebeveyne ve çocuğa takılan bir bağlantı var, nette görmüştüm. Yakında çalışmaya başlayacağım ve anane ve dedesi bakacak. Benim yanımda bile kaybolmaya meyilli olduğundan böyle bir şey almamı rica ettiler. Siz kullandınız mı ? Fonksiyonel midir ? Evet görüntü kötü ama tavsiye eder misiniz ve bu aletin adı nedi r??

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


olivia

@sunny biz lindam sirt cantali olani kullandık ve etraftan kikir kikir gulusenler aa bu da ne diye bakanlar disinda bir acaiplik de olmadi hatta guvenlik disinda yanimizda yurumesi,el tutmasi,yavas adim atmasi tempolu yurumesi gibi artı katkilari oldu.guvenli buldugumuz noktalarda kayisi sirt cantasinin gozune koyduk  vs.

Benim oglum erken yurudu bir yasinda kullanmaya basladik 4 ay kadar kullandik.yeni yurume hevesiyle kosma arasi saldiri modunda gecen sureyi rahat atlattigimizi dusunuyorum bu sayede.Oglum da herhangi bir tepki gostermedi.cok memnun kaldik.

Ve sahsi fikrim goruntunun kotu degil de komik oldugunu dusunuyorum:)ama hic bir sey cocugumun guvenliginden once gelmez.Bugun olsa yine kullanirdim.

Ama yine sahis fikrim 2 yas civari ve uzeri kullanmaya musait degil.Daha erken yasta kullanilmali.İki yas cocugu artik "ben" ve "becerebildiklerim" evresindeyken cocuk uzerinde olumsuz,baskilayici etkisi olabilir ve hircinlastirabilir bizim kullandigimiz model.

ben bunu arastirirken mothercare da 2 yas ve uzeri icin cocugun el bilegine takilan ve ince misina gibi cektikce uzayan baska bir aparat vardi,dikkat cekmeyen seffaf birseydi daha buyuk yaslarda kullanilabilir diye dusunmustum ama adini hatirlayamadim simdi.

simdi mevcut yasimizda ise yukarida bahsedilen alarmlı aparata benzer birsey bazen kullaniyorum.Parka ciktigimiz zaman bazen hava guzelse mahseri kalabalik oluyor kaydiragin tepesinde itis kakis oldugu icin ebeveynlerde cocuklarla cikiyor iste o kayarken sen asagi geri kosuyorsun karsiliyorsun falan ama hiza yetisemiyorsun kalabalikta ve saga sola ani manevralarla kacabiliyorlar hersey saliselik hizda gerceklesiyor.

iste o anlarda pantolon kemerine ayicigini takiyorum ve inerken elimdeki anahtarliga basiyorum tatli bir melodi caliyor cocugun uzerindeki kisim ve kalabalikta yerini anlayabiliyorsun.Pille calistigi icin kontrol etmek gerek tabi.

 


sunny

Olivia merhaba, bahsettiğin aparatın markası nedir ? 2 yaş civari ben de sorun olacağı kanattindeyim çünkü benim kızım da özgür dolaşmayı seviyor muhtemelen şiddetle karşı çıkacaktır diğerine. Bu bahsettiğin aparat yerini bulmaya mı yarıyor onu tam anlamadım yalnız ? Açıklarsan sevinirim.
Cevaplamak için Üye ol