Sorumluluk ile ilgili kitap

atgltn soruyor: 2

Merhabalar, 3 yaşındaki oğlum odasını, oyuncaklarını kısacası dağıttığı hiçbirşeyi toplamıyor.. Toplamak çok zor, ben çok yorgunum vs sürekli bir bahane üretiyor.. Okulunda topluyormuş.. Sadece evde sıkıntılı.. 


Bu anlamda önerebileceğiniz bir hikaye kitabı varmıdır acaba ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Meowwow

Okulda temizlik yaparken söyledikleri bir şarkı var mı? Biz onu kullanmıştık. Gerçi çok bir toplama beklemeyin. Ufak tefek bir kaç şey alıp yerine koyarsa pozitif geri dönüş yapın isterseniz.

Dağınık bıraktığı oyun olursa (mesela Lego) tamam o zaman bu biraz dinlensin toplamayacaksan oynama deyip kaldırıyorum. Bilmiyorum sizde işe yarar mı? Benim oğlum yaşına göre çok titiz olmasına rağmen o bin parçalı oyuncakları dağıtınca bana yardın et diyor ve kendi toplayamıyor çok fazla geliyor gözüne. Bir başka kuralımız bu oyuncağı toplamadan diğerini açamazsın. İlk oyuncak fazla dağılmadan topluyor diğeri açılıyor. O zaman tek başına toplaması kolay oluyor.

Kolay gelsin


moms

bu yasına kadar topladı mı?hep siz topladıysanız onun yerine sizden bekliyor olabilir. bizimkiler aksam oyuncakları toplamadan yatılmayacagını bildikleri icin alısıklar, cok yorgunlarsa veya baska birşey olursa da bugun toplamıyorsunuz aynen bırakıorum sabah toplayacaksınız diyorum. sizin icin onerim bıkmadan usanmadan alıskanlık haline getırmesini saglamakCevaplamak için Üye ol