Kahvaltı sorunu

senemkonar soruyor: 3

merhaba

2,5 yaşındaki kızımla kahvaltı yapamıyoruz. Kahvaltı dışında sorunumuz yok.Ben isyiyorumki peynirini zeytinini yumurtasını balını yesin ama yediremiyorum. Sucuk simit börek çörek varsa oturuyo ama onun dışında oturmuyor. Ne yapmam lazım?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


neretva

Onların da zevkleri var ama tabii ne kadar yiyeceklerine onlar ne yiyeceklerine biz karar vermeliyiz. Mesela oğlum haşlama yumurtayı 18. ayında bıraktı. Sıkıldı. Omlet yemedi, menemen sevmedi. Şimdi cıvık yumurtayı kaşıkla yiyor çok şükür. Kaşar seviyor, zeytin manyağı ama beyaz peyniri çok sevmiyor. Bıraksam her gün börek yiyebilir. Simide, keke tabii ki bayılıyor. Ama simit ve keki çok nadir, ayda 1 yapıyorum. Böreklerinse içine brokoli, karnıbahar, veya pırasa koyuyorum, peynir veya kıymayla. Siz de sebzeli börekler, gözlemeler yapın yiyorsa. Ekmeği kısıtlıyordum ama gördüm ki karbonhidrata ihtiyacı var. Şeker de pek vermiyorum, çok az pekmez, o yüzden ekmek veya börek yemesine izin veriyorum tabii abartmadan.

Sucuğu çıkarın derim. Sosis de çok zararlı. İçinde soya olabiliyor ve öströjeni tetikliyormuş. Ama evde yaptığınız hamur işlerini malzemesi fazla, hamuru az şekilde verebilirsiniz. Yine kahvaltılıkları da koyun ve siz yiyin. Gün gelir alır eline yer.


batuhanuras

Krep yedirebiliyorsanız içine istediğiniz herşeyi ekleyerek yapın.Peynir, yeşillik, hatta cevizi ezip koyun....Kreş yada anaokuluna başladığında yemediği ne varsa arkadaşlarından görüp yiyecek zaten ;) Zeytin de o döneme kalsın :)


senemkonar

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Dikkate alıp tek tek deniyeceğim :)
Cevaplamak için Üye ol