Ankara'da çankaya'da kreş

gulenozel soruyor: 10

26 aylık oğlum için Ankara'da kreş arayışındayız, en geç Eylül'de vermek istiyoruz. Ben Maltepe'de eşim de Beşevler'de çalışıyor; evimiz de Dikmen'de. Her ikimiz de 18.30 da çıkıyoruz işten, 19.00-19.30 gibi biten bir kreş arayışındayız. Şu ana kadar Anıttepe'de Cansu Kreş, Mebusevlerinde Doğa Kolejinin Kreşi ve Çulurambar'da Akapedya ile görüştük. Doğa Koleji kreşi 18.00da bitiyormuş. Diğer ikisi ise 19.00da. Bu şekilde kreş bilgisine sahipseniz ve paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


asliaykan

ankara nurturia uyeleri grubuna burada uye olun kreşler hakkında bayagi bilgi edinirsiniz. bende dikmendeyim. eylül de baslıyacak oğlum. ben rota yı düşünüyorum. sokullu dikmen kesişmesinde. akapedya ile de gorustum. bakalım artık


http://www.nurturia.com.tr/groups/204b5910-3ef6-4fa7-bad6-9ca200e5d69d/1/ankara-nurturia-uyeleri


gulenozel

Aslıaykan çok teşekkür ederim. Rota bizden yürüme mesafesinde ve ben hamileliğimden beri Rota'ya vereceğim deyip duruyordum, çok istedim. Tanıdıklarımız da çocuklarını gönderiyorlar ve çok memnunlar. Ancak Rota ne yazık ki 18.30'da kapatıyormuş ve bizim çalışma saatlerimize uymuyor. Ne babaanne ne de anneanne Ankara'da olmadığından ben ve eşim dışında alacak kimse de yok. O sebeple saatlere bağlandık kaldık.

Ancak Ankara Nurturia Üyeleri grubuna hemen üye olacağım çok teşekkürler.


ilbasilico

Merhabalar, ben Sokullu'da oturuyorum. Benim kızım da 23 aylık. Bütün yorumları ben de okumuştum. Evimin çevresindeki bütün kreşleri dolaştım. Rota'yı çok beğenmiştim ama bana bir hayli pahalı geldi, kreşin saatleri bizim geliş ve gidiş saatlerimize uymadığı için servis de kullanmak zorundaydık. Maddi açıdan bizi çok aşacaktı, hiç mi hiç pazarlık da yapmadılar. Herkesin arayışı ve anlayışı elbette ki farklı. Benim kızım 21 aylık başladı, daha küçük olduğu için onun ihtiyacı olan şey anne sıcaklığı, şefkat ve güleryüz. Şöyle söyleyim eğer imkanım olsaydı kesin Rota'ya verirdim ama Akapedya aklımdan bile geçmedi. Çocukları asansörlerle daracık koridorlarda tepiş tepiş hareket ettiklerini gördüm ve inanamadım. Küçük yaş grubu için konuşuyorum: iki tane yeni mezun öğretmen koymuşlardı ve onları gündüz hiç odalarından çıkarmadıklarını söylediler. Hepten kıyamadım. Son kararımı Öveçler'de Alican kreş'ten yana kullandım. 800 tl ve azıcık da olsa pazarlığa açıklar. En küçük yaş grubu öğretmeni tecrübeli eğitimci bir anne 40-50 yaşlarında. Her akşam ayrılırken gözlerinin içine bakıp Seni Seviyorum diyor kızıma. Kızım da bütün akşam öğretmeninin adını sayıklıyor. Hikayeler okuyorlar, bi sürü şarkı bile öğrendi küçücük boyuyla. Başta çok endişeliydim, olmazsa bi kaç ay gönderip alırım diyordum ama aradığım sıcaklığı, güleryüzü ve sosyalliği onlarda fazlasıyla buldum. Kreşin sahibi Nurhayat Hanım gerçekten çok tecrübeli bir pedagog. Akşamın bir saati ya da günün ortasında kızımın fotoğrafını yolluyor what's up dan sürpriz yapıyor bana, tabi dünyalar benim oluyor. Herkese sevgiler. 


gulenozel

ilbasilico, çok teşekkür ederim. biraz önce alican yuva ile görüştüm 18.30da kapatıyoruz dedi:((( şu saat işi beni çok üzüyor:(( ama yüzyüze gidip görüşmek de istiyorum, belki bir farklılık olur


ilbasilico

Ne desen haklısın. Maksimum 18:45 yapabiliyorlar diye biliyorum. Bizim de burda hiç kimsemiz yok seni o kadar iyi anlıyorum ki ne aile ne akraba. Eşimin saatleri uygun eşim götürüp getiriyor. Nöbeti vs. olunca 2 tane çok yakın komşum var onlardan rica ediyorum, servisi kullanıyoruz. Karar vereceğin kurumla yine de bi yüzyüze gidip görüşsen en güzeli ve etkilisi o olur, zor durumda olduğunu açıkça anlat. Herkesten olumsuz cevap alırsan mecbur o yazdığın 19:00da biten kreşlere vereceksin canım. Allah yardımcın olsun, düzeni oturtmak zor gerçekten.gulenozel

İlbasicilo bugğn yüzyüze görüşmeye gideceğiz alican ile bakalım belki bir şeyler ayarlayabiliriz


ilbasilico

gulenozel  nereye karar verdiniz? geç biten bir kreş bulabildiniz mi?


gulenozel

ilbasicilo yeni gördüm mesajını, alican ve balgattaki küçük akademi ile görüştük, balgattaki küçük akademiye de meylettik açıkçası, 18.45e kadar bekliyorlarmış çocuklar ile, eşim de yetişir o saate dedik. Kırkyılda bir eşiniz şehir dışına gider ise servisle iş yerinize ücretsiz bırakırız dediler.


Daha sonrasında eşim bu yaz ihale listesine baktı (eşim inşaatçı ve şehir dışında ihalelere giriyor), aşırı ihale olduğunu gördü bu durumda çocuğu bırakıp almak bana düştüğünden yine benim iş yerime yakın bir yere meylettik, bu ctesi Cansu kreş ile görüşeceğim.elfuelif

birlik mahallesinde Deniz kızı kreş var. kuzenimin çocukları oraya başladı. bende görüştüm. çok sevdim. eylül gibi düşünüyorum. kuzenim çok memnun. 19.30 a kadar açık galiba. onun evi yakın erken alıyor ama. dikmenden çocuklarında geldiğini söylemişti sahibi. servisten de yararlanabilirsin belki. fiyatları da uygun yeni açıldığı içinmiş. bu arada baktığınız kreşlerin 0-2 yaş bakma izni var mı oda önemli. kaçak bakan o kadar çok yer var ki. bu deniz kızının facebook sayfasına da bakmıştım küçük bebekleri falan da var. kuzenim aile gibi diyor. amaç çocuğun mutluluğuysa görüşülebilir. çünkü ben aşırı eğitimci kreşlere çok karşıyım. önemli olan güvende olması ve candan seviliyor olması bence. kolay gelsin :)


gulenozel

elfuelif teşekkürler yeni gördüm mesajınızı, oğlum başladığında 30 aylık olacağından 0-2 yaş bakma iznini pek düşünmedim, bahsettiğiniz kreşin websitesini göremedim, telefonu varsa bana bildirebilir misiniz? 


Cevaplamak için Üye ol