Sürekli başında durmak mı kendi haline bırakmak mı?

CiciAnne soruyor: 10

Oğlumla birlikte evdeyiz sürekli ve ben artık ipin ucunu kaçırmış durumdayım.

Sabah kalktığımız andan yatıncaya kadar her şeyi birlikte yapıyorduk bir-iki hafta öncesine kadar.

Odasında kendi başına oynamaya hiç bırakmadım fakat doktorumuz son muayenede bana çok yapışmış buldu ve kendi haline bırakmamı söyledi.

Son zamanlarda ben de kendi oynasın diye bırakıyorum fakat alışkın olmadığı için sürekli beni çekiştiriyor ben de vicdan azabı duyuyorum, ilgilenmiyormuşum gibi geliyor.

Gün içinde 1 saat resim yapıyoruz birlikte, 1 saat kitaplarına bakıyoruz, 10-15 dakika da yap-boz,bul-tak falan oynuyoruz, bu yeterli mi acaba? Diğer zamanlarda beni çekiştirdiğinde "hadi sen bi oyuncak seç de burda oyna" diyorum gidip bir oyuncak getiriyor bir süre oyalanıyor onunla ama bu sefer de ben üzülüyorum. Doğrusu ne bunun?

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


CiciAnne

Ada'nın o konularda bir sıkıntısı olduğunu zannetmiyorum. Onu delicesine sevdiğimin farkında yani :)

Ama şöyle bir durum var ki; Ada babası gibi sıcaktan hoşlanmıyor, bunu fark ettik ve kabullendik, benim gibi sabırsız, bunu da fark ettik ve kabullendik, benim üzerinde durduğum konu; eğer Ada sadece utangaç bir çocuk ise, bunu kabullenip böyle devam edebilirim, ama ya dönemsel ve destekle atlatılacak bir şeyse?

Bu konuda eksik kalırsam diye korkuyorum sadece...


CiciAnne

bu ara dışarı ilk çıktığım anda alacağım onu. yağmurdan bir fırsat bulursam eğer...


CiciAnne

makul :)


CiciAnne

Şöyle oldu ki; doktorumuz her zaman böyle olup olmadığını sordu ve babamız, evde de kendi yapabileceği şeyleri benden istediğini, benim sürekli peşinde dolandığımı, Ada'nın bu zamana kadar benden hiç ayrılmadığını, birlikte uyuduğumuzu falan anlattı. (bunlar doğru olsa da ne bileyim böyle üst üste sıralanınca kulağa hoş gelmiyor herhalde:)))


ekim_

başak hangi kitap?CiciAnne

Zaten gece boyu emdiği için birlikte uyuyorduk, 18+ olduğu anda memeyi bıraktık, oral dönem atlatıldı diye, iki üç gün daha yanında yattım sonra uyuduktan sonra yanından ayrılmaya başladım sonra herkes kendi yataklarına dağıldı :)) bu söylediklerim 20 günlük süreç. Fakat sonradan (son bir haftadır falan) geceleri çılgın gibi ağlayarak uyanma sorunu başladı, Nergiz ablamız bana alıştığından kaynaklandığını söyledi, başa döndük bilmiyorum nasıl olacak.

Diğer konularda yapacak bir şeyim yok; sürekli peşinde dolaşıyorum çünkü çok hareketli bir çocuk, sürekli komidinlerin üstünden, çekmecelerin, dolapların içinden alıyorum, onun için dolanıyorum peşinde, bir de mutfağımız salona açık, tehlikemiz bol yani evde :)

Benden hiç ayrılmaması konusu da, bırakacak kimsem olmadığı için her şeyi birlikte yapmaya alıştım. Ondan.


ekim_

teşekkürler, aldım onu ama özeti daha cazip geliyor.duyurulur:))


CiciAnne

ay çok mutluyum durun :)))

Ada'nın çığlıklarla uyanmasının sırrını çözdüm şu anda :)))))))))))

Beşiğin parmaklığına bir yerleri sıkışınca bağırıyormuş öyle :O)ekim_

ben de normal yatağa geçirmek istiyorum ama, çok deli yatıyor.. cesaret edemiyorum..ekim_

ben de normal yatağa geçirmek istiyorum ama, çok deli yatıyor.. cesaret edemiyorum..
Cevaplamak için Üye ol