oto koltugu

zeynepU soruyor: 9

ana kucagından oto koltuuna gecıcez ama hangısını alıcam kararsızım bebecomfort mu yoksa maxicosi mi?isofixlimi isofixsizmi cok kafam karısık????:(

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Marlasinger

Bizim araba koltuğumuz römer king plus memnunuz isofixli olanlar daha güvenli.Yanlız şimdiki aklım olsa yada daha önceden duymuş olsaydım besafe geriye dönük oto koltuğu alırdım.
Bi de bebişiniz 4 aylık sanırım daha çok ufak oto koltuğu kullanmak için.Biz oğlumda 9 aylıkken geçtik,kızımda 6 aylık anakucağında seyahat ediyor.


yuppi

bende kızıma oto koltuğu alıcam afacan ana kucağına artık sığmıyor araştırdım Besafe marka geriye dönük isofixsli bir oto koltuğu tercihim ( 5 kat daha güvenliymiş) ama hala nerden temin edicem onu bulamadım.  sanırım bir süre daha bekleyip oto koltuğuna geçseniz daha iyi olur küçük bebeklerin oturmasındansa yatması daha sağlıklıymış, ama kilo ve boy olarak artık sığmıyorsa ana kucağına, oto koltuğu alın.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Yuppi tuba@karmacorp.com adresinden Tuba Hanım ile irtibat kurabilirsin. Biz de Tuba Hanım sayesinde Besafe marka geriye dönük oto koltuğumuza kavuştuk, geçtiğimiz şubat ayında. :)

Yuppinin dediği çok doğru olabildiğince uzun süre anakucağı kullanılması gerekiyor, çünkü bebeklerin boyun kasları henüz yeterinde gelişememiş oluyor, yatar pozisyonda (anakucağında) yolculuk etmeleri gerekiyor. Biz 13,5 ay anakucağımızı kullandık. Sonra büyük boy oto koltuğumuza geçtik. Anakucağını tepe tepe kullanan sayılı ailelerdeniz. :))


zeynepU

ana kucagını kullanmasına kullanıcam fakat kilomuz bu ay 8.250 onumuzdekı ay 9 u gecer ve ana kucagında sankı rahat edemıycek maksımum 6 aylıga kadar kullanabılırız sanırım ana kucagını :(Aysegul_Yagmur_Irmak

Bizim anakucağı 13 kiloya kadardı, bir de 10 kiloya kadar olanlar var... Gerçi boy da önemli, biz kilodan önce boy limitini aştık, 77 cm boy limiti bizimkinin.


zeynepU

benimki 13 kiloya kadar ama oto koltukları 9 kılodan baslıyor ya ondan dedım sanki rahat edemiycek ana kucagında :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

İstersen sen de araştır ama 4 aylık bebek için grup 1 oto koltuğu hiç uygun değil. Yararı olacağına zararı olabilir çünkü dediğim gibi daha çok ufak. Bir 4-5 ay daha idare edin bence.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu fotoda tam 13 aylığız. :)FYavuz

Merhabalar,
Biz de almak istiyoruz satiliga cikartacak olan var mi acaba ?


Cevaplamak için Üye ol